Aukcja charytatywna dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (wyniki)
12 stycznia 2020 godz. 17:00

Gustaw Zemła (ur. 1931)
Nagroda Literacka "Nike" z 2019 r. za książkę "Nie ma" Mariusza Szczygła
Cena wylicytowana: 11 000 zł
101
Gustaw Zemła (ur. 1931)

Cena wylicytowana: 11 000 zł

odlew/brąz, 32 x 12 x 13 cm
sygnowany i datowany przy podstawie: 'G. ZEMŁA '97'
ID: 81122
Wyjątkową pozycją na tegorocznej aukcji wspierającej Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy jest statuetka Literackiej Nagrody „Nike” przekazana z rąk samego laureata– Mariusza Szczygła. Głosem jury jego zbiór reportaży „Nie ma” został okrzyknięty najważniejszą pozycją literacką minionego roku. Nagroda „Nike to najbardziej prestiżowa z polskich nagród literackich i przyznawana jest od 1997 roku. Za projekt statuetki odpowiada sam Gustaw Zemła – jeden z najważniejszych współczesnych polskich rzeźbiarzy. Uroczyste wręczenie nagrody odbyło się 6 października 2019 roku w Warszawie.