Sztuka Dawna. XIX wiek, Modernizm, Międzywojnie • Sesja II

Lista obiektów (93)

101
Władysław Szerner Jr.
W czasie żniw
olej/płótno, 51 x 40 cm
Estymacja: 20 000 - 30 000 zł
102
Adam Setkowicz
Gęsiarka
olej/płótno, 34,5 x 50 cm
Estymacja: 10 000 - 15 000 zł
103
Bronisława Rychter-Janowska
W małym dworku, 1935
olej/tektura, 34 x 24 cm
Estymacja: 16 000 - 22 000 zł
104
Wlastimil Hofman
Zaduma. Wędrowiec i anioł, 1937
olej/sklejka, deska, 80 x 100 cm
Estymacja: 90 000 - 120 000 zł
105
Wlastimil Hofman
Zwiastowanie, 1936
olej/płótno, 48 x 63 cm
Estymacja: 35 000 - 50 000 zł
106
Wlastimil Hofman
Portret chłopca z fletem
olej/płyta pilśniowa, 40 x 32 cm
Estymacja: 20 000 - 30 000 zł
107
Alfons Karpiński
"Portret dziecka", 1923
olej/tektura, 54 x 40,5 cm
Estymacja: 25 000 - 35 000 zł
109
Mojżesz Kisling
"Pejzaż prowansalski", 1918
olej/płótno, 46 x 55 cm
Estymacja: 500 000 - 700 000 zł
110
Mela Muter
"Martwa natura z butelką", lata 30. XX w.
olej/sklejka, 60,5 x 44,5 cm
Estymacja: 350 000 - 450 000 zł
114
Jacek Malczewski
Zatruta studnia, 1907
olej/tektura, 43,8 x 32 cm
Estymacja: 300 000 - 400 000 zł
115
Jacek Malczewski
Portret generała Aleksandra Truszkowskiego, 1923
olej/płótno naklejone na tekturę, 40 x 48,5 cm
Estymacja: 120 000 - 180 000 zł
116
Jan Styka
Portret młodej kobiety, około 1910
olej/tektura, 44 x 35 cm (w świetle passe-partout)
Estymacja: 40 000 - 60 000 zł
117
Kazimierz Sichulski
W ogrodzie, 1927
olej/płótno (dublowane), 108 x 99,5 cm
Estymacja: 80 000 - 100 000 zł
118
Roman Kazimierz Kochanowski
Pejzaż leśny, około 1930
olej/papier ścierny naklejony na tekturę i deskę, 23 x 15,5 cm
Estymacja: 6 000 - 8 000 zł
119
Roman Kazimierz Kochanowski
Jesienny las
olej/deska, 10 x 17 cm
Estymacja: 10 000 - 15 000 zł
120
Józef Chełmoński
"Zakończenie polowania", 1894
olej/płótno, 72 x 107 cm
Estymacja: 1 000 000 - 1 500 000 zł
121
J. Konarski
Napad wilków
olej/płótno, 75 x 110 cm
Estymacja: 50 000 - 80 000 zł
122
J. Konarski
W drodze na targ
olej/płótno, 50 x 65,5 cm
Estymacja: 40 000 - 60 000 zł
123
Franciszek Wastkowski
Przed chatą, 1879
olej/płótno, 58 x 107 cm
Estymacja: 40 000 - 60 000 zł
124
Wojciech Kossak
W stajni, 1929
olej/płótno, 50 x 61 cm
Estymacja: 40 000 - 60 000 zł
125
Jerzy Kossak
Odwrót spod Moskwy, 1934
olej/sklejka, 50 x 80 cm
Estymacja: 20 000 - 30 000 zł
127
Włodzimierz Terlikowski
"Grand Canal"
olej/płótno, 54,5 x 73 cm
Estymacja: 22 000 - 28 000 zł
129
Włodzimierz Terlikowski
Anemony, 1929
olej/płótno, 45 x 60 cm
Estymacja: 12 000 - 18 000 zł