Aukcja Dzieł Sztuki z Kolekcji Fundacji Signum

Aukcja Dzieł Sztuki z Kolekcji Fundacji Signum to pierwsza w Polsce aukcja poświęcona jednej kolekcji dzieł sztuki.
Dochód z licytacji przeznaczony został na cele statutowe Fundacji.
W katalogu zaprezentowane zostały między innymi dzieła: Jacka Malczewskiego, Henryka Haydena, Meli Muter, Henryka Epsteina, Zygmunta Menkesa, Tymona Niesiołowskiego, Alfreda Aberdama, Jana Tarasina, Stanisława Fijałkowskiego, Zbigniewa Dłubaka, Aleksandra Kobzdeja, Stanisława Rodzińskiego i wielu innych wybitnych artystów XIX i XX wieku.

Lista obiektów wylicytowanych na aukcji (76)

Natan SPIEGIEL (SZPIGEL, SZPIEGEL)
Kazimierz w Krakowie
akwarela/papier, 47,5 x 62 cm (w świetle passe - partout)
Cena wylicytowana: 22 000 zł
Wojciech Weiss
Pejzaż, ok. 1920 - 30
olej/płótno, naklejone na tekturę, 39 x 51,5 cm
Cena wylicytowana: 16 000 zł
Jankiel Adler
Martwa natura z homarami, ok. 1930 r.
olej/sklejka, 63,5 x 83,5 cm
Cena wylicytowana: 68 000 zł
Zygmunt Landau
Śpiąca
olej/płótno, 50 x 65 cm
Cena wylicytowana: 26 000 zł
Dawid Jecheskiel Kirszenbaum
Martwa natura z owocami
olej/płótno, 38 x 46 cm
Cena wylicytowana: 8 000 zł
Mela Muter
Macierzyństwo, ok. 1920 r.
olej/płótno, 84 x 73 cm
Cena wylicytowana: 230 000 zł
Aleksander Gryglewski
"Kościół oo Bernardynów w Przeworsku"
akwarela/papier, 23 x 19 cm
Cena wylicytowana: 3 400 zł
Jacek Malczewski
Portret Witolda Hausnera, 1911 r.
olej/płyta, 66 x 53,5 cm
Cena wylicytowana: 95 000 zł
Kazimierz Stabrowski
Drzewa
pastel/papier, 47 x 63 cm (w świetle passe - partout)
Cena wylicytowana: 5 500 zł
Kazimierz Stabrowski
Capri - Lazurowa Grota
pastel/papier, 47 x 65 cm (w świetle passe - partout)
Cena wylicytowana: 6 500 zł
Autor nierozpoznany
Pejzaż z wiejskimi chatami
olej/płótno, 65,5 x 81,5 cm
Cena wylicytowana: 3 000 zł
Wlastimil Hofman
Zamyślenie
olej/tektura, 25 x 35 cm
Cena wylicytowana: 18 000 zł
Mela Muter
"Akt kubistyczny", ok. 1912 r.
olej/płótno, 88 x 115 cm
Cena wylicytowana: 190 000 zł
Hugo Oehmichen
W szkółce niedzielnej, 1871 r.
olej/płótno, 58 x 49 cm
Cena wylicytowana: 4 600 zł
Autor nierozpoznany
Zabawa w ciuciubabkę
olej/płótno, 47 x 66 cm
Cena wylicytowana: 8 000 zł
Hanna Rudzka Cybisowa
Portret we wnętrzu, ok. 1955 - 60
olej/tektura, gwasz, 32 x 26,5 cm (w świetle passe - partout)
Cena wylicytowana: 3 200 zł
Hanna Rudzka Cybisowa
"Krościenko niebieskie", przed 1971 r.
olej/płótno, 52 x 73,5 cm
Cena wylicytowana: 9 000 zł
Autor nierozpoznany
Kawiarnia nad morzem
akwarela/papier, 47,5 x 33 cm (w świetle passe - partout)
Cena wylicytowana: 3 400 zł
Henryk Epstein
Dziewczęta w parku
olej/tektura, 40 x 50 cm
Cena wylicytowana: 28 000 zł
Henryk Epstein
Martwa natura z rybami
olej/płótno, 60 x 80 cm
Cena wylicytowana: 48 000 zł
Szymon Mondzain
Stara Bretonka, 1925 r.
olej/płótno, 73 x 60 cm
Cena wylicytowana: 40 000 zł
Zygmunt Józef Menkes
Kwiaty w błękitnym wazonie
olej/płótno, 81 x 65 cm
Cena wylicytowana: 35 000 zł
Henryk Hayden
Akt leżący, 1930 r.
olej/płótno, 37 x 46 cm
Cena wylicytowana: 20 000 zł
Henryk Hayden
Kwiaty w wazonie
olej/płótno, 36 x 46 cm (w świetle oprawy)
Cena wylicytowana: 32 000 zł
Henryk Hayden
"Martwa natura kubistyczna", 1921 r.
olej/płótno, 65 x 92 cm
Cena wylicytowana: 330 000 zł
Alfred Aberdam
Kompozycja II
olej/płótno, 80 x 40 cm
Cena wylicytowana: 6 000 zł
Alfred Aberdam
Autoportret
olej/płótno, 81,5 x 61,5 cm
Cena wylicytowana: 22 000 zł
Alfred Aberdam
Kwiaty
olej/płótno, 66 x 45,5 cm
Cena wylicytowana: 14 000 zł
Piotr Potworowski
Pejzaż, ok. 1960 r.
olej, gwasz/papier, 27 x 35,5 cm (w świetle passe-partout)
Cena wylicytowana: 12 000 zł