21 lipca 2021

Wakacyjna Aukcja Młodej Sztuki w Sopocie

Paulina Brol

 

Już od 20 lipca w siedzibie Desa Unicum przy ulicy pięknej w Warszawie można będzie oglądać wyjątkową, wakacyjną wystawę prac artystów biorących udział w projekcie Aukcji Młodej Sztuki. 


Wraz z początkiem sierpnia prace przeniosą się do najbardziej kultowej, sopockiej lokalizacji, gdzie wystawa zakończy się aukcją w czwartek 5 sierpnia. Zapraszamy do Grand Hotelu w Sopocie, aby obejrzeć trzy niezwykłe wystawy zwieńczone oddzielnymi aukcjami kolejno 5, 6 i 7 sierpnia. Obok Młodej Sztuki prezentowane będą różnorodne prace z nurtu sztuki fantastycznej, która w ostatnich latach cieszy się rosnącym zainteresowanie, czego odzwierciedleniem mogą być świetnie wyniki minionych aukcji Sztuki Fantastycznej w Desa Unicum. W czasie trzeciej, finałowej aukcji będzie możliwość wylicytowania prac z unikatowego zbioru twórczości artystów ze Szkoły Sopockiej i Szkoły Gdańskiej. 

Polecamy uwadze wakacyjny katalogu Aukcji Młodej Sztuki rozszerzony o komentarze artystów oraz zdjęcia z wystaw i pracowni. Znajdą w nim Państwo wiele różnorodnych propozycji twórczych, od intrygujących kompozycji abstrakcyjnych po prace oddające magiczny nastrój onirycznej rzeczywistości. 
W nadmorskich, sierpniowych okolicznościach oczywiście nie zabraknie także prac o tematyce marynistycznej. Subtelnością i spokojem uwagę zwraca okładkowy obraz Adama Piotra Rutkowskiego "Molo o zmierzchu". Za to wakacyjną radość i atmosferę dnia na plaży odnajdą Państwo na wibrujących błękitem obrazach "Lato" Pauliny Korwin-Kochanowskiej i "La Linea de la Concepcion" Magdaleny Jędrzejczyk. 

Na wyróżnienie zasługują także obrazy "Bez tytułu" Sary Ilii i "Poza" Zuzanny Skrętek. Obie prace są częściami magisterskich dyplomów artystek. W katalogu obok wspomnianych pozycji obejrzeć będą Państwo mogli zdjęcia z wystaw dyplomowych artystek, pokazywanych na Wydziale Grafiki Akademii Sztuki Pięknych w Warszawie. 


Twórczość Sary Ilii charakteryzuje się szczególną estetyką przenikających się postaci ludzkich na jednolitym, minimalistycznym tle. Jak sama mówi, skupia się w nich na wnętrzu człowieka. Pokazuje jego potrzebę bliskości i codzienne zmagania z rzeczywistością. Sztuka Zuzanny Skrętek skupia się natomiast na badaniu zależności pomiędzy formą, treścią i kolorem.  Obrazy mówią o przeżywanych prze artystkę procesach twórczych. Abstrakcyjne kompozycje Skrętek układa ze zrozumiałych dla siebie figur i znaków. 

 

Zapraszamy do odwiedzania wystawy, a także do zapoznania się z ofertą dostępna na naszej stronie internetowej oraz w aplikacji mobilnej i katalogu drukowanym.