#SZTUKAWDOMU

3 kwietnia 2020

#SZTUKAWDOMU

Szanowni Państwo,

 

w tym czasie, kiedy dla wspólnego dobra pozostajemy w naszych domach, przenosimy się dla Państwa do wirtualnego świata. Wierzymy, że kontakt ze sztuką czyni życie lepszym i pozwala na rozwijanie swoich pasji.

 

Dlatego Desa Unicum nie przestaje działać. Tworzymy dla Państwa wirtualne wystawy, publikujemy katalogi dostępne na naszej stronie, ciekawe artykuły, aukcje online, szkolenia z zakresu rynku sztuki oraz filmy, w których opowiadamy o wyjątkowych artystach i ciekawych obiektach prezentowanych w naszej ofercie.


Projekt #sztukawdomu powstał w czasach kwarantanny, ale mamy nadzieję, że wiele z naszych aktywności pozostanie z nami na dłużej.
Zapraszamy Państwa do odwiedzania naszej strony internetowej oraz naszych kanałów społecznościowych  na Facebooku oraz Instagramie.

Zaproś sztukę do swojego domu

WIDEO OPROWADZANIA

 

Jednym z naszych standardowych działań są oprowadzania kuratorskie po wystawach w DESA Unicum. Nie rezygnujemy z tej formy przybliżania Państwu sztuki. Nasi eksperci zapraszają na wirtualne oprowadzania, w których przedstawiają historie najciekawszych prac i ich autorów. Teraz mogą Państwo wspólnie z nami przemierzać galerię w poszukiwaniu artystycznych odpowiedzi, nie wychodząc z domu.

 

Filmy

 

Historia artysty

 

Geniusz, wizja, indywidualizm. To cechowało najwybitniejszych artystów. To jak myśleli, jak tworzyły się ich idee - fascynuje nas do dziś. Dlatego prezentujemy Państwu wyjątkowe filmy wideo opowiadające o życiu najwybitniejszych polskich artystek i artystów. Zaglądamy za kulisy ich twórczości, prezentujemy mało znane fakty i ciekawostki.

Do tej pory mogli się Państwo zapoznać m.in. z historią Bolesława Cybisa, będącego jedną z największych indywidualności w polskiej sztuce czy Olgi Boznańskiej i Meli Muter - dwóch artystek podbijających świat artystyczny Paryża.

 

#SZTUKA W DOMU

 

 

 

 

Historia jednego obiektu

 

Każdy obiekt prezentowany na naszych aukcjach posiada wyjątkową historię. To jak powstawał, jaka stała za tym idea -  jest w nich najbardziej fascynujące. Odkrywamy dla Państwa ich tajemnice, prezentujemy każdy, nawet najdrobniejszy szczegół. Dzięki temu mogą poczuć Państwo prawdziwą magię płynącą z tych wyjątkowych dzieł.

O kulisach powstawania najciekawszych prac opowiadają eksperci DESA Unicum. Wśród obiektów znalazły się do tej pory m.in. prace Magdaleny Abakanowicz, Stanisława Szukalskiego, Bolesława Cybisa czy Ewy Partum.

 

#SZTUKAWDOMU

 

 

 

 

 

 

 

 

Szkolenia online

 

 

 

 

Podcasty

 

W ramach cyklu #Sztukanagłos przygotowaliśmy  dla Państwa najciekawsze opowieści o artystach - ich życiu i twórczości - w formie podkastów. Prezentujemy wyjątkowe historie, ciekawostki, anegdoty - coś, czego nie znajdą Państwo nigdzie indziej. Zapraszamy do posłuchania historii m.in. o Jakubie Zuckerze, Oldze Boznańskiej, Meli Muter czy na rozmowę z Tomaszem Ciecierskim. Zapraszamy również na nasz kanał na Spotify. Podkasty dostępne są także w Apple i Google Podcasts.

 

#SZTUKAWDOMU

 

 

WYSTAWY 3d

 

Nie zamykamy dla Państwa naszych wystaw - przenosimy je do świata online. Zapraszamy na wirtualne spacery po naszej galerii, gdzie prezentujemy najciekawsze dzieła wybitnych artystów. Każdemu obiektowi mogą się Państwo również  przyjrzeć z bliska. Nigdy zwiedzanie wystaw nie było tak wygodne jak teraz.

 

#SZTUKAWDOMU