13 września 2021

Sztuka robi wnętrze

 

Już 15 września swoją działalność zainauguruje sklep oferujący największy wybór unikatowej sztuki oraz designerskich akcesoriów vintage – DESA Home. Wyróżnikiem DESA Home jest możliwość zakupu online dzieł sztuki, które dotąd były dostępne wyłącznie w ograniczonym zakresie w domach aukcyjnych oraz galeriach. Ponad 7000 obiektów zostało specjalnie wyselekcjonowanych i sprawdzonych przez najbardziej doświadczonych ekspertów na rodzimym rynku – designerów, historyków sztuki i konserwatorów. Misją DESA Home jest sprawienie, by wnętrza nabrały nowego i niepowtarzalnego charakteru, a sztuka stała się elementem codzienności.

 

Sztuka kreowania przestrzeni zyska zupełnie nowe oblicze dzięki ofercie uruchamianego we wrześniu sklepu DESA Home. Obejmuje ona zarówno unikatowe dzieła sztuki jak i akcesoria oraz artykuły dekoracyjne sprzed lat. Za ich wybór odpowiadają eksperci o wieloletnim doświadczeniu w odkrywaniu wartościowych dzieł sztuki i designu, którzy tworzą ofertę także dla największego i najstarszego polskiego domu aukcyjnego DESA Unicum. W związku z tym sklep zapewnia także profesjonalne doradztwo w zakresie zakupu, zarówno online, jak i w showroomie, który znajduje się przy ulicy Pięknej 1A w Warszawie.


Dzięki formule sklepu internetowego za pomocą jednego kliknięcia będzie można stać się właścicielem dzieła Edwarda Dwurnika, mistrza sztuki współczesnej i op-artu - Victora Vasarely'ego czy Mojżesza Kislinga i Jana Tarasina. W ofercie DESA Home znajdują się także niedostępne na co dzień grafiki Wojciecha Fangora, działa twórców kultowej Polskiej Szkoły Plakatu czy fotografie Natalii LL. W DESA Home znaleźć można zarówno kultowe szkła Zbigniewa Horbowego, którego projekty są dziś niezwykle popularne, jak i poszukiwane przez miłośników designu ceramiczne figurki mistrza tego fachu, Bolesława Książka. Wszystkie obiekty zostały starannie wyselekcjonowane, dzięki czemu mają gwarancję absolutnej jakości i autentyczności.DESA Home to pierwszy w Polsce sklep, który oferuje tak szeroki i zróżnicowany wybór unikatowych dzieł sztuki i designu dostępnych w pojedynczych egzemplarzach.
 

 

Sklep został podzielony na kategorie: sztuka, meble, akcesoria oraz style: antyki, design, vintage. W każdym z tych działów znajdziemy wyjątkowe przedmioty umożliwiające wykreowanie na nowo przestrzeni i nadanie wnętrzom duszy. 

 

Polacy w coraz bardziej świadomy sposób kreują przestrzeń wokół siebie. Rośnie grono osób, które chcą wypełniać swoje wnętrza wartościową sztuką. Nasz sklep jest odpowiedzią na ich potrzeby – mówi Juliusz Windorbski prezes DESA SA – W DESA Home nadajemy wartość ideom, które mogą być przełożone na codzienne rozwiązania. Ale każdego dnia chcemy też naszych klientów inspirować, dlatego śledzimy trendy, edukujemy, przypominamy historię ikon designu, rozmawiamy z architektami i kolekcjonerami, a także współpracujemy z kuratorami. 

 

 

Platforma DESA Home daje możliwość zakupu najciekawszych dzieł sztuki i designu oraz czerpania inspiracji o każdej porze. Tak bogata oferta unikatowych obiektów po raz pierwszy dostępna jest online dla klientów z całej Polski.

Sklep DESA Home rozpoczyna działalność już 15 września. Zakupów można dokonywać przez całą dobę na desahome.pl, a część wyselekcjonowanych dzieł jest prezentowana w showroomie przy ul. Pięknej 1 A w Warszawie, od poniedziałku do piątku w godzinach 11-19 oraz w soboty od 11 do 16.