24 listopada 2021

Rekordowa aukcja prac na papierze

Wczoraj w DESA Unicum odbyła się najdroższa w historii polskiego rynku sztuki aukcja prac na papierze. Przyniosła bowiem obrót wynoszący ponad 4 mln zł i rekordowe sprzedaże prac kolejnych artystów. Ten doskonały wynik dowodzi, że rynek prac na papierze jest obecnie bardzo dynamicznie rozwijającym się segmentem rynku aukcyjnego – systematycznie wzrastającym i zdobywającym coraz większą popularność.

 

Listopadowa aukcja Sztuka Dawna. Prace na Papierze obfitowała w prace najważniejszych polskich artystów. Ogromne zainteresowanie ofertą sprawiło, że przebieg licytacji był bardzo emocjonujący i przyniósł ostatecznie obrót przekraczający 4 mln zł – czterokrotnie więcej niż obrót poprzedniej aukcji tego sektora, będącej ówcześnie swoistym rekordem. Wyniki dowodzą systematycznego wzrostu roli rynku prac na papierze, który zainteresowaniem nie ustępuje aukcjom premium. 

 

Największym zainteresowaniem kolekcjonerów i inwestorów cieszył się dorobek Witkacego. Sprzedaż wszystkich cztery prac artysty, dostępnych w ofercie aukcyjnej, przekroczyła górną estymację i zakończyła się następującymi kwotami: 

 

Wieloryb i Andromeda" - 840 tys. zł 
"Wściekły hrabia" - 504 tys. zł 
Portret doktora Zdzisława Skibińskiego" - 432 tys. zł
Portret Barbary Mikuckiej" - 336 tys. zł 

 

 

To nie jedyne dobre wiadomości – świetne wyniki osiągnął również "Portret wiejskiej kobiety" Wyspiańskiego i pejzaż z zimowego Nieświeża – Juliana Fałata.

 

Gratulujemy udanych licytacji i  dziękujemy za liczny i emocjonujący udział w aukcji.

Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi wynikami aukcji Sztuka Dawna. Prace na Papierze.

SZTUKA DAWNA. PRACE NA PAPIERZE
Zobacz wyniki