Otwieramy się na Sztukę Ulicy

17 marca 2021

Otwieramy się na Sztukę Ulicy

 


Wczoraj, w DESA Unicum, odbyła się trzecia odsłona aukcji Sztuka Ulicy. Jest to projekt stosunkowo młody, powstały w odpowiedzi na dynamiczny rozwój nowego rodzaju sztuki, jakim jest prawie zawsze niosąca wiele kontrowersji, sztuka ulicy.

 

Tworząc ten innowacyjny projekt otwieramy się na nowych twórców i ich sztukę, wprowadzamy na polski rynek kolejną kategorię aukcji, by – wzorem Zachodnim – otworzyć drzwi domów aukcyjnych i galerii dla twórców tam – niezwykle modnego, u nas – jeszcze nie zawsze docenionego – street artu.

Dzieło jednego z najważniejszych twórców street artu, francuskiego artysty, Invadera, zostało wczoraj sprzedane za ponad 40 tys. zł. Pojawienie się pracy tego artysty po raz pierwszy na aukcji w Polsce pozwala dostrzec umiędzynarodowienie rodzimego rynku sztuki.  

 

Świetne wyniki osiągnęły również prace polskich twórców. Przykładem może być rzeźba "Where is you head on?" Tomasza Górnickiego, która została kupiona za ponad 33 tys zł. 

 

Za ponad 26 tys. zł natomiast sprzedano pracę Roberta Procha, przedwcześnie zmarłego malarza i twórcy murali. Mimo zastosowania płótna, artysta pozostawał wierny monumentalnej skali i rozpoznawalnej, dynamicznej stylistyce. 
 

 

Gratulujemy udanych licytacji!

 

Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi wynikami aukcji.

 

Wyniki aukcji