Licytacja prac z kolekcji Piotra Bazylko

12 maja 2021

Licytacja prac z kolekcji Piotra Bazylko

To była wyjątkowa licytacja! 1,2 mln zł wyniósł obrót całkowity wtorkowej aukcji prac z kolekcji jednego z najbardziej znanych polskich kolekcjonerów, Piotra Bazylko. 

 

Istotnym wydarzeniem było pojawienie się na aukcji pracy niezwykle poszukiwanej przez kolekcjonerów Ewy Juszkiewicz – uznawanej za jedną z najważniejszych i najciekawszych artystek współczesnych. Twórczość tej reprezentowanej przez galerię Gagosian artystki znajduje się w prywatnych kolekcjach na całym świecie, a w tym roku jeden z jej obrazów zostanie pokazany na wystawie w Centrum Pompidou Metz. Pojawienie się prac Juszkiewicz na rynku aukcyjnym wiąże się zawsze z dużymi emocjami. Za pracę "Oko" zapłacono wczoraj ponad 260 tyś. zł.

 

Już 8 czerwca na aukcji "Sztuka Współczesna. Nowe Pokolenie po 1989" roku będzie można zobaczyć i licytować kolejną pracę artystki. 

Ewa Juszkiewicz, Bez tytułu, 2013

Za 114 tys. zł  został sprzedany jeden z serii sześciu obrazów "Śmierć partyzanta 2" Zbigniewa Rogalskiego. Cały cykl wystawiany był łącznie tylko raz – w Galerii Raster w 2005 roku. 

 

Obraz Bez tytułu (Gramofon) Wilhelma Sasnala, założyciela grupy "Ładnie", dla której charakterystyczne było obrazowanie codziennej rzeczywistości, został sprzedany za ponad 80 tys. zł.

 

Prace Natalii Lach-Lachowicz z cyklu "Sztuka konsumpcyjna" kupiono natomiast za blisko 80 tys. zł. 

 

Gratulujemy udanych licytacji i dziękujemy za udział w aukcji.

 

Kolejna okazja do wylicytowania prac najciekawszych współczesnych twórców – między innymi Agaty Bogackiej, Marcina Maciejowskiego i Zbigniewa Libery – już 8 czerwca o 19:00 w DESA Unicum na aukcji: Sztuka Współczesna: Nowe Pokolenie po 1989. Zapraszamy na wystawę przedaukcyjną już w przyszłym tygodniu! 
 

Aukcja: Sztuka Współczesna. Nowe Pokolenie po 1989