Komunikat Juliusza Windorbskiego, Prezesa Zarządu Domu Aukcyjnego DESA Unicum.

14 marca 2020

Komunikat Juliusza Windorbskiego, Prezesa Zarządu Domu Aukcyjnego DESA Unicum.

 

Drodzy Państwo,

aktualna sytuacja stawia przed nami nietypowe wyzwania i sprawia, że także rynek sztuki musi zmodyfikować formy działania. Ochrona Państwa – naszych Klientów oraz naszego zespołu była i jest dla nas priorytetem. Zarówno w kwestii zdrowia, jak i ekonomicznej.

Nie sposób tutaj nie wspomnieć, że to właśnie dzięki wspólnemu działaniu zeszły rok przyniósł największe sukcesy w historii rynku sztuki w Polsce oraz naszego domu aukcyjnego, m.in. rekordy na pracach Magdaleny Abakanowicz i Antonio Canovy oraz ogólnego obrotu, który w przypadku DESA Unicum przekroczył 150 mln złotych.

Efekty zostały wypracowane dzięki długofalowej strategii, zaangażowaniu kolekcjonerów oraz pasjonatów sztuki. Aktualny czas sprawia, że decyzje należy podejmować szybko, lecz z rozmysłem.

Dlatego podjęliśmy decyzję, że część naszych aukcji będzie się odbywać fizycznie w siedzibie DESA Unicum, lecz bez udziału publiczności – będzie można je jak wcześniej śledzić live w mediach społecznościowych i aplikacji mobilnej oraz licytować na nich telefonicznie, za pomocą zleceń stałychza pośrednictwem internetu, bądź naszej aplikacji mobilnej; część prac pojawi się jedynie na aukcjach online; niektóre z aukcji odbędą się w późniejszym terminie.

 

Najbliższa aukcja odbędzie się planowo we wtorek, a jej przebieg będą Państwo mogli śledzić w mediach społecznościowych, mogą w niej Państwo wziąć udział w każdej formie (telefonicznie, online, aplikacja, zlecenie stałe) poza licytacją z sali. Zlecenia są przyjmowane pod numerami telefonów: 22 163 67 00 oraz 692 138 853, a także pod mailem zlecenia@desa.pl. 

Nasi doradcy oraz cały zespół pozostają do Państwa dyspozycji, aby zapewnić Państwu jak najwyższą jakość usług.

 

Kierując się dbałością o Państwa bezpieczeństwo nasza galeria w najbliższym czasie (mamy nadzieję, że jak najkrócej) nie będzie otwarta publicznie, lecz jedynie w formacie private view – po wcześniejszym umówieniu bezpośrednio z jednym z naszych ekspertów.
Jednocześnie standardy związane z higieną sanitarną podnieśliśmy do najwyższego możliwego poziomu. Prace, które zostaną wylicytowane – zgodnie z indywidualnym życzeniem – zostaną dostarczone do Państwa, bezpłatnie zabezpieczone w naszym magazynie lub mogą być odebrane osobiście po kontakcie z działem obsługi klienta pod numerem: 22 163 66 00.

O dalszych aukcjach i ewentualnych zmianach będziemy Państwa informowali na bieżąco. Zachęcamy także do udziału w aktualnych aukcjach online:

 

Jan Lebenstein. Grafiki, rysunki, akwarele

Zofia Stryjeńska. Grafiki

 

Dziękujemy za Państwa zrozumienie oraz zaufanie i – mamy nadzieję – do zobaczenia wkrótce,

 

Juliusz Windorbski, Prezes Zarządu DESA Unicum 

 

ZOBACZ JAK LICYTOWAĆ Z KAŻDEGO MIEJSCA!