25 lutego 2021

Fantazja poszukiwana

Dnia 30 marca 2021 roku w domu aukcyjnym Desa Unicum odbędzie się aukcja Sztuka Fantastyczna. Surrealizm i Realizm Magiczny. Zostaną podczas niej wystawione na sprzedaż prace autorstwa wiodących przedstawicieli i przedstawicielek sztuki fantastycznej. Będą to między innymi: Zdzisław Beksiński, Rafał Olbiński, Tomasz Sętowski, Jacek Yerka czy Maria Anto.

 

Zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt prac, które odznaczają się oniryczną stylistyką, świadczącą o wytężonej pracy wyobraźni ich autorów. Będzie to między innymi wczesny obraz klasyka fantastycznego malarstwa – Zdzisława Beksińskiego. Wystawione na sprzedaż zostanie jego wczesne płótno, przedstawiające pozbawioną głowy kobietę w piekielnym otoczeniu. To jeden z przykładów obrazów Beksińskiego, gdzie widać, że był w stanie kreować nieskrępowane konwenansem i zasadami estetyki wizje o kontrowersyjnym charakterze. Podczas aukcji wylicytować będzie można również płótno Rafała Olbińskiego "Miasta świata". W charakterystyczny dla siebie sposób malarz połączył w nim w fantastycznej manierze motywy architektoniczne pochodzące z wielu światowych metropolii. Przedstawienie stworzone przez Olbińskiego posiada – tak dobrze znany z prac tego malarza – element absurdu. Całość zaprezentowanej architektury pływa… na grzbiecie ryby.

Pierwsze obiekty aukcyjne
Zobacz

 

Na nadchodzącą aukcję nadal poszukujemy prac takich artystów i artystek jak: Zdzisław Beksiński, Wojtek Siudmak, Jerzy Duda-Gracz, Erna Rosenstein, Maria Anto, Kazimierz Mikulski, Jacek Szynkarczuk, Tomasz Alen Kopera, Karol Bąk, Maksymilian Novák-Zempliński, Jarosław Jaśnikowski.

 

Zgłoś obiekt na aukcję
Tutaj

Zapraszamy do zapoznania się z procedurą sprzedaży dzieła sztuki na aukcji w DESA Unicum. 

Jak sprzedać dzieło sztuki na aukcji?
Zobacz