Departments
Story type
Nov. 23, 2020
Kolekcja Sylwestrowiczów
Na aukcji Klasyków Awangardy po 1945, która odbędzie się 26 listopada 2020, pojawią się trzy prace, które pochodzą z jednej z najbardziej znanych zagranicznych kolekcji polskiej sztuki współczesnej – kolekcji Sylwestrowiczów. Przez wiele lat kolekcja była eksponowana w podmiejskiej modernistycznej willi w Bernardsville w stanie New Jersey.
Nov. 18, 2020
Krótka historia komiksu
Niesamowita podróż przez całą historię komiksu. Odkryj tajemnicze światy, poznaj intrygujących bohaterów i zmierz się z wielkimi zagadkami. Wszystko to dzięki fantastycznym planszom komiksowym autorstwa najwybitniejszych polskich rysowników.
Nov. 17, 2020
Film: Komiks. Uniwersum
Tajemnicze światy, intrygujący bohaterowie i wielkie zagadki. Wszystko to znajdziecie na aukcji i wystawie "Komiks. Uniwersum" w DESA Unicum. To niesamowita podróż przez całą historię komiksu, a także wyjątkowa okazja do zobaczenia (a następnie wylicytowania) plansz autorstwa najwybitniejszych polskich rysowników. Wśród nich m.in. Bogusław Polch, Jakub Woynarowski, Krzysztof Gawronkiewicz, Przemysław ...
Nov. 17, 2020
Film: Sztuka Współczesna. Klasycy Awangardy po 1945
Akty oraz przedstawienia kobiet to główne motywy twórczości Jerzego Nowosielskiego. W ramach aukcji "Sztuka Współczesna. Klasycy Awangardy" wylicytować można będzie m. in. wyjątkowy obraz Jerzego Nowosielskiego "Akt na plaży". Ponadto, na aukcji poświęconej klasykom awangardy wylicytować można będzie również niezwykłą, poetycką pracę Teresy Pągowskiej, twórczość Jana Dobkowskiego, Tadeusza Brzozowskiego i ...
Nov. 16, 2020
Rysunkowa twórczość Andrzeja Wróblewskiego
Twórczość rysunkowa Wróblewskiego towarzyszyła działalności malarskiej w całym okresie jego aktywności artystycznej. Rysunki były zarówno szkicami do jego obrazów, jak i pracami autonomicznymi, często również swobodnymi notatkami, zapisami myśli czy wyobrażeń.
Nov. 16, 2020
Paryż widziany ze Wschodu
Wyjazd do Paryża – zaplanowany na tydzień, ostatecznie przedłużył się do okresu ponad miesiąca. Był to czas pełen przygód i zabaw zakrapianych alkoholem, ale także okres wytężonej pracy – powstania wielu rysunków i obrazów, które Ewdward Dwurnik wykonał podczas swojej podróży.
Nov. 6, 2020
Marie van Goethem – Tajemnicza Muza Edgara Degasa
"La petite danseuse de quatorze ans" – "Mała czternastoletnia tancerka" to bezsprzecznie najbardziej znana rzeźba Edgara Degasa i zarazem opus magnum w jego artystycznym oeuvre. Historia tego arcydzieła plastyki jest zawiła i pełna tajemnic, a kontrowersje piętrzą się wokół niego praktycznie od czasu jego powstania.
Nov. 4, 2020
Malarz Matejko z Krynicy
"W całej historii sztuki chyba nikt inny nie podniósł tak wysoko rangi artysty w społeczeństwie, jak uczynił to Nikifor. Artysta (czytaj malarz) to człowiek wyjątkowy, pełni w społeczeństwie bardzo ważną rolę, dlatego należy mu się miejsce szczególne. W hierarchii społeczne, ustanowionej przez Nikifora plasuje się gdzieś tuż obok duchownych, i ...