Aukcja Sztuki Dawnej (wyniki)
4 grudnia 2014 godz. 19:00

Jakub Zucker (1900 Radom - 1981 Nowy Jork)
Queensboro Bridge w Nowym Jorku ("Fifty nine street bridge")
* Cena wylicytowana: 15 000 zł

olej/płótno, 60 x 74 cm
ODWROCIE: papierowa naklejka autorska z opisem obrazu
POCHODZENIE: - kolekcja Nathana Cummingsa, Chicago
- aukcja Dom Aukcyjny Christoes, Nowy Jork

Jakub Zucker urodził się
w Radomiu w 1900 roku, zmarł w 1981 roku w Nowym Jorku. W wieku 13 lat uciekł
do Palestyny. Po 1913 roku uczęszczał do Szkoły Sztuk Pięknych Bezalel w
Jerozolimie. Po raz pierwszy przybył do Paryża w 1920 roku, gdzie uczył się malarstwa
w Academie Julian i Colarossi, był też wolnym słuchaczem szkoły Grand Chaumiere.
Od 1927 roku wystawiał swoje prace na Salonie Jesiennym i des Tuileries. W
latach 1922 – 1925 mieszkał w Nowym Jorku, a w latach 1926 – 1932 powrócił do
Paryża, utrzymując jednocześnie pracownię nowojorską. Po II wojnie światowej
mieszkał w Nowym Jorku i we Francji – w 1948 roku kupił posiadłość w Arcueil na
obrzeżach Paryża, gdzie urządził swoją pracownię. Jego pasją były podróże po
świecie, dostarczające mu niezliczonych motywów do obrazów. Uczestniczył w
licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych w Stanach Zjednoczonych,
Francji, Izraelu. Malował portrety, widoki miejskie, sceny rodzajowe, martwe
natury z kwiatami.
   estymacja: 20 000 - 30 000