Siedziba

 

Siedziba DESA Unicum to pierwszy tego typu obiekt nie tylko w Warszawie, lecz także w Europie.

 

Bryła budynku została przemyślana tak, aby z jednej strony wtapiała się w okolicę, a z drugiej zwracała na siebie uwagę i zapewniała odpowiednią przestrzeń dla ekspozycji sztuki. Z perspektywy pobliskiego parku budynek sprawia wrażenie niewielkiego. Dopiero od strony wejścia można dostrzec, że dużą część funkcji niejako ukryto na poziomie -1. Obiekt ożywia przestrzeń zdominowaną przez placówki dyplomatyczne i rządowe, wzbogaca ofertę kulturalną w tej części miasta dzięki organizowanym wystawom. Jesteśmy otwarci na wszystkich miłośników sztuki, a dostępna, zapraszająca do wejścia architektura naszej nowej siedziby jest tego dowodem – mówi Juliusz Windorbski, prezes DESA Unicum.

Na 3500 m2 znajduje się galeria oraz dom aukcyjny. Przeszklone elewacje zapewniają gościom odwiedzającym wystawy optymalne warunki do podziwiania dzieł sztuki, a dzięki pokryciu dachu murawą budynek  harmonijnie współgra z pobliskim parkiem. Dla DESA Unicum nowa siedziba otwiera kolejne możliwości rozwoju firmy, lepszej ekspozycji zbiorów oraz obsługi klienta w jeszcze bardziej komfortowych warunkach.

 

Budynek to przykład architektury projektowanej w ludzkiej skali, z szacunkiem do zabytkowego otoczenia, historii i natury. Autorem projektu jest architekt Paweł W. Graliński. – Dziś, być może w reakcji na zalew bodźców architektura ucieka się do lakonicznej sterylności, klinicznych bieli i czerni, prosto ciosanych brył, a pod jej pojęcie podciąga się chaotyczne kreski. Przeciwstawiam się temu – mówi Graliński. Siedziba DESA Unicum to pierwszy w Europie budynek stworzony na potrzeby domu aukcyj­nego.

Autorem projektu aranżacji wnętrz domu aukcyjnego DESA Unicum jest pracownia architektoniczna Trzop Architekci.