Zdzisław Beksiński a surrealizm

Artykuł

Włoscy projektanci biżuterii

PASQUALE BRUNI


Pasquale Bruni, uważany za jednego z największych włoskich projektantów biżuterii, już od dwóch pokoleń tworzy dzieła jubilerskie dla kobiet na całym świecie. Jego projekty zdecydowanie wykraczają poza zakres tradycyjnej biżuterii. Swoim nazwiskiem sygnuje wyjątkową markę, którą charakteryzuje niepowtarzalny design, awangardowe techniki oraz kunszt wykonania. Poszukuje nowych, odważnych kształtów i form, które najlepiej oddają wizję ponadczasowej elegancji. Każde dzieło jubilerskie Pasquale Bruni  to wybitne dzieło sztuki, które inspiruje i hipnotyzuje swoimi najdrobniejszymi szczegółami. Wizerunek firmy opiera się na ponad pięćdziesięcioletniej tradycji i dziedzictwie, które sprawiło, że nazwa Pasquale Bruni stała się synonimem doskonałej jakości i pełnej pasji włoskiej kreatywności. 

ROBERTO COIN


Firma nosząca imię projektanta biżuterii Roberto Coin została założona w 1977 roku we włoskiej Vicenzy. W tym czasie firma tworzyła i produkowała dla innych rodzimych producentów. Marka Roberto Coin została wprowadzona na rynek w 1996 roku, szybko stając się znanym na całym świecie synonimem luksusowej włoskiej biżuterii. Każde dzieło jubilerskie Roberto Coin jest wyjątkowe i kunsztownie wykonane, łączy w sobie innowacje, kreatywność, żywiołowość i wrażliwość. Natura jest jedną z największych inspiracji Roberto Coina. Począwszy od kolekcji Appassionata projektant, obok swojej sygnatury umieszcza niewielki rubin, jest to charakterystyczny znak zastrzeżony jedynie dla biżuterii tej marki. Roberto Coin jest mistrzem światła, kształtu i koloru.

GAVELLO    


Firma Gavello powstała pod koniec lat 70. XX w. w Mediolanie. Jej twórcą był Rinaldo Gavello i jego żona Marta. Od samego początku ich działalność opierała się na potrzebie przekształcenia i ewolucji koncepcji biżuterii. Kierowała nimi pasja do czystego, eleganckiego i prostego wzornictwa połączona z dbałością o szczegóły i precyzją wykonania. Innowacyjne współczesne koncepcje stosowane w tej włoskiej firmie jubilerskiej sprawiają, że ich produkty są idealnym środkiem wyrażania siebie dla osób młodych i świadomych. Każde dzieło jubilerskie Gavello jest niezwykłym doświadczeniem estetycznym i dekoracyjnym.