Podkreśl swój styl – Biżuteryjny niezbędnik

Artykuł

Podkreśl swój styl – Biżuteryjny niezbędnik

Biżuteria jest jedną z najstarszych i najbardziej uniwersalnych form sztuki. Każdy klejnot może być istnym arcydziełem do noszenia przybranym w przeróżne formy: od prostych, jak nasze diamentowe kolczyki na sztyftach,  po ekstrawaganckie naszyjniki zdobione kolorowymi kamieniami. 

Łączenie unikalnej historii cennych materiałów z eksponowaniem ich na ciele jest szczególnym wyrazem twórczej ekspresji. Choć trendy w modzie zmieniają się z biegiem lat, to w przypadku biżuterii istnieją pewne klasyczne i niezbędne elementy, które warto uwzględnić przy tworzeniu spersonalizowanej kolekcji. Oczywiście pierwszym, podstawowym krokiem jest poznanie tego, co lubisz. Każdy gust jest inny, ale ekscytującą częścią wyboru biżuterii jest zrozumienie, co reprezentuje Ciebie – Twoją estetykę. Innymi słowy, powinno to być coś, co będziesz chciał nosić stale.

Przed naszą aukcją Dzieła Sztuki Jubilerskiej XIX – XX wieku wybraliśmy dla Ciebie odpowiednio zróżnicowane modele, aby pięknie współgrały z każdym stylem i pasowały na każdą okazję. Jednocześnie te klejnoty reprezentują charakterystyczne i zarazem klasyczne wzory, które z pewnością przetrwają próbę czasu.

 

KOLCZYKI


Bez wątpienia podstawą każdej kolekcji biżuterii jest para diamentowych kolczyków. Niezależnie od tego, czy będą to delikatne ćwieki czy krople, sposób, w jaki światło odbija się i załamuje w brylantach, tworzy blask, który dodaje uroku osobie, która ją nosi. 
Kamienie kolorowe, takie jak szmaragd, tanzanit a nawet czarne diamenty, grają ze światłem na różne sposoby i – odpowiednio dobrane – świetnie wyrażają i podkreślają styl i charakter osoby, która je nosi.

BIŻUTERIA Z HISTORIĄ


Posiadanie biżuterii, której nikt inny nie posiada, stało się główną motywacją dla kolekcjonerów biżuterii z historią. Zabytkowe elementy przemawiają do tych, którzy szukają czegoś wyjątkowego i ponadczasowego. Biżuteria przywołująca świetność dawnych czasów to ta, która pomimo upływu lat wciąż wygląda zjawiskowo. Znamienitym tego przykładem jest m.in. ta wyjątkowa brosza z XIX wieku, medalion z zegarkiem, biżuteria art déco czy ten znakomity naszyjnik z turmalinem wykonany w poł XIX wieku.

40. Naszyjnik z turmalinem, około poł. XIX w.

INSPIROWANE NATURĄ


Motywy floralne, giętka linia, kwiaty i szafiry – świat przyrody był zawsze inspiracją dla jubilerów – dzięki której powstały zapadające w pamięć, uwielbiane klejnoty na całym świecie. Wybrana przez nas biżuteria inspirowana naturą, oferuje rozmaite formy – jeśli odnajdziesz taką, która da Ci poczucie, że za jej pomocą której możesz się wyrażać i z którą chcesz się utożsamiać – może zyskać dla Ciebie szczególne znaczenie, być może stając się nawet Twoim osobistym amuletem.

LESS IS MORE – MNIEJ ZNACZY WIĘCEJ

 

Jeśli lubisz prostotę i minimalizm, potrzebujesz zaledwie małych akcentów, które podkreślą Twój styl a zarazem będą mogły towarzyszyć Ci przy większości okazji – zwróć uwagę na minimalistyczne diamentowe pierścionki czy naszyjniki z majowej oferty biżuterii. 

MOC KOLORÓW


Jeśli lubisz się wyróżniać i nie wyobrażasz sobie życia bez szerokiej gamy barw - Wybierz kolorowe kamienie szlachetne, które nie tylko rozświetlą każde pomieszczenie na przyjęciu, lecz także podkreślą Twój nieszablonowy temperament. W naszym katalogu znajdziesz m.in. szmaragdy o głębokiej barwie, szafiry, wyjątkowe topazy w kolorze niebieskiej laguny czy esencjonalne rubiny. 

BIŻUTERIA. DZIEŁA SZTUKI JUBILERSKIEJ XIX-XX WIEKU
KATALOG AUKCYJNY