Biżuteria ze smakiem

5 minut z...

Biżuteria ze smakiem

Oktawia Wrzesień

 

Maine, Tokio, Melbourne, Las Vegas, Nowy Jork - w tych miastach skosztujemy wysublimowanych drinków, których smak zapamiętamy na długo. Trunki, które nabyć można za dziesiątki tysięcy dolarów, to nie tylko jakość smaku, lecz przede wszystkim połączenie go z pięknem, jakim jest biżuteria.

Najdroższe drinki świata zachwycają smakiem, jednak tym, co świadczy o ich wyjątkowości, są przede wszystkim dodatki. Diament, czterokaratowy rubin czy naszyjnik zdobiony osiemnastokaratowym złotem - to składniki, które zdobią te ekskluzywne drinki. 

 

Pierwsze miejsce z tej listy należy do Ruby Rose, którego skosztować możemy w The White Barn Inn (Maine, USA). Przyrządzany jest z likieru St. Germain Elderflower, wódki Hanger One, soku z grejpfruta i granatu oraz łyżki różanej wody. Zapłacimy za niego 40 000 $, a niespodzianką, którą znajdziemy w drinku, będzie wyjątkowy kamień szlachetny - czterokaratowy rubin.

W Tokio w hotelu The Ritz-Carlton zamówimy Diamonds Are Forever Martini - wyjątkowego drinka za 18 000 $, który serwowany jest z jednokaratowym diamentem. 

Kolejny przystanek to XS NightClub w Las Vegas, gdzie skosztować można Ono Champagne Cocktail. Składnikami drinka są koniak Rémy Martin Louis XVIII Black Pear, szampan Charles Heidsieck z 1981 roku oraz mus ze świeżo wyciśniętego soku pomarańczowego i moreli. Ten drink dedykowany jest parom, ponieważ serwowany jest ze spinkami do mankietów Mont Blanc, a także naszyjnikiem wykończonym osiemnastokaratowym złotem, diamentami i perłami. 
 

Na degustację jednego z najdroższych drinków świata można wybrać się również do Manchesteru, gdzie w klieliszku koktajku Dazzle, prócz czerwonego szampana z truskawkami i likieru z owoców liczi, znajdziemy pierścionek z osiemnastokaratowego złota wysadzany diamentami. 


Na sam koniec przenieśmy się do Nowego Jorku. To właśnie tam, w Uncorked, zamówić można koktajl Vodka Martini, na którego dnie znajduje się pierścionek zaręczynowy z brylantami.


W ofercie nadchodzącej Aukcji Biżuterii, która odbędzie się 5 czerwca, zgromadziliśmy równie wyjątkowe wyroby jubilerskie jak te, które zdobią ekskluzywne koktajle. Marzenia o unikatowych drinkach pozostawmy na ciepłe letnie wieczory, które niebawem przed nami, a już dziś pozachwycajmy się niezwykłą biżuterią, którą dla Państwa zgromadziliśmy.