Biżuteria - łączniczka wartości

Spotkanie z ekspertem

Biżuteria - łączniczka wartości

Oktawia Wrzesień

 

Najcenniejsze, co podarować możemy drugiemu człowiekowi to przede wszystkim czas, rozmowa, gest. Często darujemy bliskim także rzeczy materialne, które być może nie są tak cenne jak te pierwsze, jednak wywołują uśmiech na naszych twarzach. Czymś, co łączy te dwa aspekty – materialny i emocjonalny – jest biżuteria. Z jednej strony darujemy komuś wyjątkową rzecz, która posiada realną wartość, z drugiej darujemy coś, co jednym spojrzeniem przywołuje piękne wspomnienia. Dlatego na pytanie o idealny prezent, z całym przekonaniem odpowiadamy: BIŻUTERIA!

 

Są okazje i święta w roku, kiedy wytężamy nasze siły i przeszukujemy Internet, by znaleźć prezent dla tej jednej wyjątkowej osoby. Jednym z nich jest święto zakochanych, czyli walentynki. Sklepy pękają w szwach od czerwonych serc, a sale kinowe pełne są zakochanych. My również z tej okazji wyselekcjonowaliśmy z oferty naszej lutowej aukcji biżuterii propozycje prezentowe dla Niej i dla Niego.

 

DLA NIEJ

 

Biżuterią, którą najczęściej wybieramy na prezent dla kobiety są pierścionki lub naszyjniki. Przy wyborze pierścionka najczęściej kierujemy się jego aspektem wizualnym, lecz przede wszystkim upodobaniami osoby, której chcemy podarować prezent. Dlatego warto wiedzieć, czy osoba, którą obdarujemy, jest miłośniczką biżuterii współczesnej czy dawnej. Czy ceni bogactwo formy wykonania, czy wyroby minimalistyczne, a także do jakich kamieni ma szczególną słabość… czy jest to diament, szafir, szmaragd? A może ametyst? Każdy kamień posiada własną symbolikę, dlatego przed wyborem prezentu warto porozmawiać o gustach.

 

Biżuterią, którą warto odczarować, są broszki i perły. Perły to idealny prezent dla ukochanej kobiety, gdyż od wieków są symbolem najszczerszej miłości i wierności, a przy tym delikatności i doskonałości. Na przestrzeni lat ich wyjątkowość próbują zachwiać liczne przesądy, które są niczym nieuzasadnionymi tezami. Efektowna biżuteria perłowa podkreśli elegancję i klasę każdej kobiety. Ze względu na fakt, że perły mają różne rodzaje, kolory i kształty, w ich kwestii także warto zapytać o preferencje.

Na koniec broszka, która zawsze dopełni każdą stylizację. Współcześnie dopinana może być w przeróżnych miejscach: przy torebce, butach, szalu, mankietach koszuli czy kołnierzyku. Broszki podkreślają indywidualizm i ekspresję. Idealne będą dla kobiet odważnych, które lubią przyciągać wzrok niebanalnymi stylizacjami.

DLA NIEGO

 

Bransoletki, spinki do mankietów, spinka lub szpilka do krawata to jedne z najczęstszych wyrobów jubilerskich wybieranych na prezent dla niego. Klasyka jest zawsze modna, dlatego w tę myśl polecamy uwadze wyjątkowe spinki do mankietów z kamieniami księżycowymi. Ten dodatek wyjątkowo dopełni męską stylizację, ponadto kamienie księżycowe przyciągają miłość i namiętność.

Symbolem tradycyjnej elegancji będzie też spinka do krawata czy szpilka do klapy marynarki. Prócz ponadczasowego designu sprawdzają się one także w praktyce – krawat będzie zawsze na swoim miejscu!