Tylko dla dorosłych. Sztuka i erotyka
28 stycznia 2020, godz. 19:00

Kazimierz Mikulski (1918 Kraków - 1998 Kraków)
"Przed śniadaniem", 1965
Estymacja: 120 000 - 160 000 zł
"Przed śniadaniem", 1965

olej/płótno, 66 x 47 cm
sygnowany, datowany i opisywany na odwrociu:'‘Przed śniadaniem | Kazimierz Mikulski | [nieczytelny] 1965' oraz naklejka z opisem pracy w języku angielskim
ID: 81240
"Mikulski jest w pierwszym rzędzie lirycznym poetą pięknej baśni. I był nim, zanim stał się malarzem i scenografem i zanim napisał swój pierwszy wiersz. Z tej też zapewne przyczyny nawet rzeczowi i chłodni w swych analizach krytycy uciekają w zetknięciu się z jego sztuką w poezję. I maja rację, gdyż drzwi do ujętej w widzialny kształt wyobraźni artysty najłatwiej otwiera się kluczem poezji". – JERZY MADEYSKI