22 października 2019, godz. 19:00

Anna Zalewska
(ur. 1985, Poznań)

Od zwierciadeł pozornych oddalił mnie czas, 2019 r.

akryl/płótno, 110 x 90 cm

sygnowany p.d.: 'Zalewska'

na odwrociu opisany: '"Od zwierciadeł pozornych oddalił mnie czas" Anna Zalewska 2019'

Cena wywoławcza: 1 000
Od początku fascynowała ją szeroko pojęta sztuka. Aby rozwijać swoje zainteresowania podjęła naukę w Liceum Sztuk Plastycznych w Poznaniu, ale tak naprawdę świadomie i z pełnym zaangażowaniem malarstwo pojawiło się w jej życiu podczas studiów inżynierskich. Dzięki ciągłemu poszukiwaniu nowych inspiracji, nabrało wyrazistości, zdecydowania w poszukiwaniu doskonałej formy oraz pewnego rodzaju szorstkości. Wypracowana umiejętność łączenia dwóch, pozornie bardzo odległych płaszczyzn, zaowocowała oryginalnym i mocno wyróżniającym się efektem artystycznym. Sam proces tworzenia kolejnych prac ulega nieustannym przekształceniom. Uciekając od rutyny i powtarzalności stara się z każdą nową pracą udoskonalać warsztat, szukać nowych technik i rozwiązań malarskich, a także eksperymentować z kolorystyką. W jej malarstwie dostrzec można silną koncentrację na formie ludzkiego ciała oraz odrzucenie reguł perspektywy. Mnogość tematów spaja w całość charakterystyczny styl: silna geometryzacja, wyraźne barwy, ostry kontur i jasno sprecyzowany temat. Każdy obraz zamknięty jest na unikalnej płaszczyźnie, ukierunkowanej przeważnie na jedną emocję, która pozwala stworzyć go tak, aby żył. Wystawy: wystawa zbiorowa 'Sztuka Teraz' Muzeum Narodowe w Krakowie 2018; wystawa na Targach Sztuki ARTEHOS 2017 Barcelona, Hiszpania 2017; wystawa indywidualna 'Rzeczywistości Abstrakcje' Galeria NEXT Bydgoszcz, 2017; wystawa zbiorowa 'Jasiński & Friends IV' Amaristo, Teatr Narodowy, Warszawa, 2015; wystawa zbiorowa 'VariArt' Zamek Międzylesie, 2014; wystawa zbiorowa 'Nie ma dzieci-są ludzie' Warszawa, 2012.

ID: 77382