Luka Rayski

O artyście

(ur. 1982)
W 2009 uzyskał dyplom z wyróżnieniem na Wydziale Grafiki warszawskiej ASP, a w 2014 jako stypendysta Komisji Fulbrighta dyplom MFA Fine Arts w nowojorskim Parsons. Zajmuje się szeroko pojętym malarstwem, a także plakatem i ilustracją prasową. Laureat nagrody Ministra Kultury w Konkursie im. Gepperta na Krajowej Wystawie Malarstwa Młodych w 2007. Laureat nagrody głównej w konkursie Galeria Plakatu AMS w 2006. Od 2009 liczne publikacje rysunków w wielu czasopismach m.in w Tygodniku Polityka, Wysokich Obcasach, Tygodniku Powszechnym.