Desa in Media

Departments
Year
Dec. 1, 2021
Podwójny rekord dzieła Andrzeja Wróblewskiego
Na wtorkowej aukcji "Sztuka Współczesna. Klasycy awangardy po 1945 roku" w DESA Unicum padł kolejny rekord, który zapisał się w historii polskiego rynku sztuki. Obraz "Dwie mężatki" Andrzeja Wróblewskiego został sprzedany za rekordową cenę 13,44 mln zł (cena z opłatą aukcyjną), stając się nie tylko najdrożej sprzedanym obrazem w Polsce ...
Nov. 29, 2021
Pierwsza aukcja NFT na polskim rynku sztuki
Nadchodząca aukcja jest wyjątkowym wydarzeniem na polskim rynku aukcyjnym. Wprowadzenie cyfrowych dzieł do oferty polskiego domu aukcyjnego to wydarzenie mogące całkowicie zmienić obecny sposób pojmowania sztuki wysokiej. To jednocześnie wyraz otwarcia świata klasycznej sztuki na możliwości, które prezentuje współczesna technologia.
Nov. 12, 2021
AUTOPORTRET MAURYCEGO GOTTLIEBA WZBOGACIŁ WYSTAWĘ MUZEUM POLIN
11 listopada 2021 obraz "Autoportret w stroju polskiego szlachcica" Maurycego Gottlieba, uważany do niedawna za zaginiony – odkryty, sprowadzony i sprzedany na aukcji w 2019 roku przez DESA Unicum – wzbogacił stałą wystawę "1000 lat historii Żydów polskich" i będzie dostępny dla publiczności w Muzeum POLIN w Warszawie.
Oct. 21, 2021
Nowy rekord na polskim rynku sztuki
Na czwartkowej aukcji "Rzeźba i Formy Przestrzenne" padł nowy rekord. Zestaw rzeźb "Tłum III" Magdaleny Abakanowicz został sprzedany za rekordową kwotę 13,2 mln zł tym samym stając się najdrożej sprzedanym dziełem sztuki w Polsce i najdrożej sprzedaną pracą artystki.
Oct. 21, 2021
Rekordowa wycena Abakanowicz
W ofercie aukcji "Rzeźba i formy przestrzenne" pojawił się zestaw 50 figur Magdaleny Abakanowicz "Tłum III". Praca może zostać najdrożej sprzedanym dziełem sztuki w Polsce. Poprzedni rekord cenowy również należy do Magdaleny Abakanowicz. W 2019 roku "Caminado" zostało sprzedane za ponad 8 mln zł w naszym domu aukcyjnym.
Oct. 19, 2021
Najdroższa biżuteria w Polsce
"Julia" to wyjątkowy naszyjnik haute couture który powstał w 2009 dzięki współpracy francuskiego domu Boucheron i australijskiego projektanta Marca Newsona. Naszyjnik nie jest tylko biżuterią ale również matematycznym zapisem funkcji. Zespół najlepszych jubilerów Boucheon pracował nad naszyjnikiem ponad 1500 godzin. Wartość szacowana jest na 20-25 mln zł.
Oct. 15, 2021
Nowo odkryty obraz Malczewskiego bije rekord sprzedaży
Portret Witkiewicza autorstwa Jacka Malczewskiego, który mogliśmy podziwiać pierwszy raz po 120 latach w DESA Unicum, został sprzedany na czwartkowej aukcji za 3,6 miliona złotych. Wylicytowana kwota trzykrotnie przekroczyła estymacje tym samym bijąc poprzedni rekord sprzedaży artysty.
Oct. 14, 2021
Odnaleziony obraz Malczewskiego
Pochodzący z 1902 roku "Portret Stanisława Witkiewicza" Jacka Malczewskiego znalazł się na aukcji DESY Unicum. To niedawno odkryte dzieło można było podziwiać w siedzibie DESY Unicum na wystawie przedaukcyjnej "Sztuka Dawna. XIX wiek, Modernizm, Międzywojnie" pierwszy raz od 120 lat. Ten obraz jest niezwykłą relacją malarską ze spotkania jednych z ...