Polish Feminist Art (results)
13 September 2018 7 PM CET

Izabella Gustowska (b. 1948)
"Relative Similarities XVIII", 1982
Hammer price: 12,000 PLN
LOT number
Izabella Gustowska (b. 1948)

Hammer price: 12,000 PLN

mixed media/paper, 149 x 80 cm
signed, dated i described: 'Les traits de relatifs de la ressemblances XVII | tech mixte 8/10 | Isabella Gustowska 1982'
dated and described on the reverse: 'Les traits relatifs de resseblances XVII | tech. mixte - 1982 | editions 8/10 | dimensions 149/80 cm' and artists address
ID: 61832
Taxes and fees
Literature
  • Izabella Gustowska, Pamietam jak.. Pamietam, ze... Wybor prac 1977-1996, National Gallery of Art in Sopot, Sopot 2015, p. 101
Exhibited
  • Izabella Gustowska, Relative Similarities I, National Museum, Wroclaw 1986
  • Izabella Gustowska, I remeber how.. Remember, that... Selection of work 1977-1996, National Gallery of Art in Sopot, Sopot 2015
More information
„Pamiętam pierwsze prace z cyklu WCP i moje myślenie o bliźniaczości jako niezwykłym przykładzie podwójności, i jak moja bliźniaczość z bratem wydawała mi się uboga w relacji do intensywnej biologicznej więzi dwóch kobiet – bliźniąt jednojajowych. Pamiętam, jak bliźniaczki, W. i H. heroiczne bohaterki mojego cyklu prac Względne Cechy Podobieństwa, wydały mi się identyczne i jak zdecydowałam, że ciało jednej z nich będzie matrycą dla drugiej”. IZABELLA GUSTOWSKA, 1981