XXIII Aukcja Sztuki Współczesnej (wyniki)
14 czerwca 2012 godz. 20:00

* Cena wylicytowana: 3 000 zł

* Cena wylicytowana: 3 000 zł

olej/płótno, 70 x 55 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'J. Pałucha 2010'Studiował na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie, uzyskując w 1993 dyplom w pracowni prof. Wiesława Szamborskiego. Równolegle był założycielem i liderem zespołów: "Formacja Nieżywych Schabuff", "Furmanka", "Superpałka i najeźdźcy z kosmosu", autorem tekstów i muzyki ich piosenek. Projektował również okładki i oprawę graficzną płyt i wydawnictw dla swoich zespołów, a także m. in. dla "Kultu". Grał główną rolę w filmie Łukasza Wylężałka "Balanga". Wystawia od 1993 w kraju i za granicą. Stylistyka i tematyka jego obrazów, zbliżona typem humoru do twórczości Jerzego Dudy-Gracza, zjednała mu popularność wśród zwolenników sztuki przedstawiającej i anegdotycznej.Estymacja: 4 000 - 6 000