XXI Aukcja Sztuki Współczesnej (wyniki)
15 grudnia 2011 godz. 20:00

* Cena wylicytowana: 50 000 zł

olej/płótno, 167 x 116 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'REQUIEM V | 1967 | JAN | BER | DYSZ | AK'WYSTAWIANY: "Galeria A", Gniezno 1967; Arsenał, Poznań, 1968; "Jan Berdyszak. Malarstwo, rzeźba, grafika", Zachęta, Warszawa 1969; Biennale de Paris, Musee d'Art Modern de la Ville de Paris, Paryż 1969  "Jan Berdyszak-wystawa retrospektywna", Muzeum Narodowe, Poznań, 1974Rzeźbiarz, malarz, grafik, autor instalacji. Studiował rzeźbę w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Od wczesnego okresu jego twórczość skupiała się na zagadnieniach przestrzeni (cykl KOŁA PODWÓJNE, 1962-1964 i 1967-1969). Kolejnym etapem poszukiwań było wprowadzenie do obrazu przestrzeni rzeczywistej w postaci otworu wyciętego w płótnie. Twórczość Berdyszaka obejmuje także akcje efemeryczne. Brał udział w wielu artystycznych imprezach w kraju i zagranicą. Otrzymał Nagrodę Artystyczną Klubu "Od Nowa" w Poznaniu za debiut w dziedzinie malarstwa i rysunku (1960) oraz Nagrodę Artystyczną Miasta Poznania (1994). Estymacja: 52 000 – 62 000 zł