XXI Aukcja Sztuki Współczesnej (wyniki)
15 grudnia 2011 godz. 20:00

Cena wylicytowana: 5 200 zł

Cena wylicytowana: 5 200 zł

akryl/płótno, 112 x 112 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'Zawa 2004 | "POTRZEASK" | AKRYL | 112 x 112 cm'Studiowała dziennikarstwo na UW w latach 1963-1965. W 1967 wyjechała z Polski do USA. Studiowała reklamę w Fashion Institute of Technology w Nowym Jorku oraz grafikę na Stanowym Uniwersytecie Nowego Jorku w Purchase, gdzie w 1981 uzyskała dyplom w dziedzinie reklamy. Wystawiała od 1983 indywidualnie i na wielu pokazach zbiorowych w Stanach Zjednoczonych, Japonii, Brazylii i Europie. W 1987 miała pierwszą wystawę w Warszawie. W latach 80. związała się z kręgiem artystów eksplorujących problem geometrii w sztuce, skupionych wokół Bożeny Kowalskiej. Równolegle należała do kręgu artystów związanych z Gerardem Blumem-Kwiatkowskim, uczestniczyła w organizowanych przezeń wystawach zbiorowych. W 1991 wzięła udział w wystawie „Jesteśmy” w Warszawie i od tej pory datuje się jej stała obecność w polskim życiu artystycznym. W latach 1994-2004 przebywała w Szwajcarii, od 2004 mieszka w Warszawie. Jej sztuka reprezentuje nurt abstrakcji geometrycznej, którą artystka nasyca elementami symbolicznymi i swoistą emblematyką. Wiele uwagi poświęca walorom czysto sensualnym swych prac, ich kolorystyce, fakturze i stosowanym materiałom, często niestandardowym (jak piasek, różne podłoża, spoiwa itp.). Estymacja: 4 000 - 6 000 zł