XXI Aukcja Sztuki Współczesnej (wyniki)
15 grudnia 2011 godz. 20:00

Cena wylicytowana: 5 000 zł

Cena wylicytowana: 5 000 zł

olej/płótno, 46 x 61 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'W. Zakrzewski 72'opisany na odwrociu: 'W. ZAKRZEWSKI 1972 | PARIS | PLACE DE LA SORBONNE | 46 x 61'Uczył się w warszawskiej Szkole Sztuk Zdobniczych i Malarstwa pod kierunkiem E.Butrymowicza. W latach 1941-1942 uczył się w Moskwie, projektował plakaty, malował obrazy o tematyce wojennej. Po powrocie do kraju w latach 1950-1952 był profesorem warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. W latach następnych całkowicie poświęcił się malarstwu. Wiele podróżował m.in. do Włoch, Francji, Stanów Zjednoczonych - powstały wtedy pejzaże i weduty z wielu odwiedzanych miast. Estymacja: 6 000 – 10 000 zł