XXI Aukcja Sztuki Współczesnej (wyniki)
15 grudnia 2011 godz. 20:00

Cena wylicytowana: 11 000 zł

Cena wylicytowana: 11 000 zł

akryl/płótno, 46 x 46 cm
sygnowany l.d.: 'TP'opisany na odwrociu: 'TERESA PĄGOWSKA 98 OGONIASTY | Z CYKLU ZWIERZĘTA | 46 x 46'Skończyła poznańską Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych – malarstwo i techniki ścienne pod kierunkiem Wacława Taranczewskiego i Eustachego Wasilkowskiego. W okresie studiów była asystentką Jacka Piaseckiego. W latach 1950-64 była pedagogiem w gdańskiej PWSSP, po czym przeniosła się do Warszawy. Po kilkuletniej przerwie kontynuowała pracę pedagogiczną: w latach 1971-1973 w łódzkiej PWSSP (aktualnie ASP), a następnie przez wiele lat w akademii warszawskiej. W roku 1988 uzyskała tytuł profesora zwyczajnego. Chociaż uprawiała, i nadal uprawia, przede wszystkim malarstwo sztalugowe, w latach 50 - tych, podobnie jak wielu innych twórców, zajmowała się również sztuką monumentalną.Estymacja: 14 000 - 17 000 zł