XXI Aukcja Sztuki Współczesnej (wyniki)
15 grudnia 2011 godz. 20:00

Cena wylicytowana: 31 500 zł

Cena wylicytowana: 31 500 zł

olej/płótno, 135 x 200 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'ŁUKASZ KOROLKIEWICZ | "JESIENNY OGRÓD" 1979'Od 1996 profesor ASP w Warszawie, w 1971 obronił dyplom na warszawskiej ASP w pracowni Stefana Gierowskiego. W latach 70. wraz Andrzejem Bielawskim i Ewą Kuryluk tworzył grupę „Śmietanka”, zaangażowany był również w ruch artystyczny „O poprawę”. Otrzymał wiele nagród m. in. Nagrodę Komitetu Kultury Niezależnej oraz nagrodę im. Jana Cybisa (1991). W 2002 roku miał retrospektywną wystawę w Galerii Zachęta. Jego obrazy malowane w manierze fotorealizmu charakteryzują się pewną tajemniczością i efemerycznością. Stale powracającymi tematami są liczne autoportrety we wnętrzach lub ogrodach, sceny z życia codziennego własnych znajomych oraz przygnębiające praskie podwórka.Estymacja:  19 0000 - 27 0000 zł