XXI Aukcja Sztuki Współczesnej (wyniki)
15 grudnia 2011 godz. 20:00

* Cena wylicytowana: 9 000 zł

* Cena wylicytowana: 9 000 zł

olej/płótno, 41 x 24 cm
na odwrociu opisany na blejtramie: '14  "INTERVALLE" ' oraz na płótnie: 'Aleksander | Kobzdej | 1959' W 1939 roku rozpoczął studia architektoniczne na Politechnice Lwowskiej - ukończył je w roku 1946 na Politechnice Gdańskiej. Po wojnie kształcił się w krakowskiej ASP. Pod koniec lat 50 - tych zaczął malować metaforyczne kompozycje, utrzymane w eschatologicznym nastroju. Zafascynowany sztuką informel stopniowo poświęcał się badaniu struktury obrazu. Pod koniec życia wykonał cykl malarsko-rzeźbiarskich struktur formowanych z plastycznej masy. Był autorem serii obrazów przeznaczonych do konkretnego wnętrza (Baby Gołuchowskie - dla zamku w Gołuchowie). Reprezentował Polskę na Biennale w Wenecji (1954 r.) oraz na Biennale w Sao Paulo (1959 r.).Estymacja: 12 000 – 18 000 zł