XIX Aukcja Sztuki Współczesnej (wyniki)
26 maja 2011 godz. 19:00

Cena wylicytowana: 13 000 zł

Cena wylicytowana: 13 000 zł

akwarela/papier, 55 x 65 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'J.Tarain 96'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jan Tarasin 96 | Fragment'

W 1951 r. ukończył malarstwo w krakowskiej ASP w pracowni prof. Zbigniewa Pronaszki. Jako student zadebiutował na I Wystawie Sztuki Nowoczesnej w Krakowie w latach 1948/49. Od 1962 r. jest członkiem Grupy Krakowskiej. W 1974 r. podjął pracę pedagogiczną w warszawskiej ASP, a w latach 1987-90 był rektor tej uczelni. W 1984 r. otrzymał Nagrodę im. Jana Cybisa. W 1995 r. w warszawskiej Zachęcie miała miejsce monograficzna wystawa prac artysty.