VIII Aukcja Sztuki Współczesnej (wyniki)
30 października 2008 godz. 20:00

55

Cena wylicytowana: 16 000 zł

olej/płótno, 121,5 x 151 cm
sygn. p. d.: ‘Jackiewicz’, opisany na odwrociu: ‘W. JACKIEWICZ OBRAZ XII/95’Studiował na Wydziale Malarstwa w PWSSP w Sopocie. Dyplom otrzymał w 1952, w pracowni profesora A. Nacht-Samborskiego . W latach 1951 - 1984 pracownik w macierzystej uczelni Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku (obecnie: Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku). Od roku 1965 do 1968 był dziekanem Wydziału Malarstwa, w latach 1968-1969 prorektorem uczelni. W latach 1969-1981 pełnił funkcję jej rektora PWSSP. Współtwórca Grupy Gdańskiej. Twórca licznych aktów, pejzaży, martwych natur oraz abstrakcyjnych kompozycji geometrycznych; jego twórczość charakteryzuje zróżnicowana faktura, bogata i wyrafinowana kolorystyka.