VIII Aukcja Sztuki Współczesnej (wyniki)
30 października 2008 godz. 20:00

Cena wylicytowana: 3 500 zł
121

Cena wylicytowana: 3 500 zł

olej/płótno, 54 x 38 cm
sygn. i dat. p. d.: ‘MK˙07’; opisany na odwrocie: ‘MIKOŁAJ KASPRZYK | „DUET” | OLEJ 2007 | 54 x 38’
W 1977 ukończył Wydział Malarstwa na warszawskiej ASP w pracowni J. Sienickiego. W latach 1977-89 był asystentem i adiunktem na tamtejszym Wydziale Malarstwa. Maluje głównie obrazy olejne, których bohaterami są najczęściej miniaturowe postacie, o uproszczonych sylwetkach. Artysta przedstawia je, jako wykonujące rożne czynności, czasami absurdalne i niezrozumiale. Wśród obrazów: „Jedzenie jabłek”, „Pary”, „Sypanie kopca „, „Inwigilacja”, „Kukania”. W marcu 2002 zdobywa nagrodę główną w konkursu OBRAZ ROKU 2001, zorganizowanym przez redakcję Art & Business.