Sztuka Współczesna. Nowe Pokolenie po 1989 (wyniki)
12 marca 2020 godz. 19:00

Agata Kus (ur. 1987, Krosno)
"Pod poszewką VI", z cyklu: "Pod poszewką", 2010
Cena wylicytowana: 12 000 zł
Numer obiektu na aukcji
14
Agata Kus (ur. 1987, Krosno)
"Pod poszewką VI", z cyklu: "Pod poszewką", 2010

Cena wylicytowana: 12 000 zł

olej, akryl/płótno, 150 x 150 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Agata Kus | "Pod poszewką VI" z cyklu "Pod poszewką" | akryl/olej na płótnie | 2010'
ID: 83036
Podatki i opłaty
- Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.
- Do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%. Opłata ustalana jest przy zastosowaniu średniego kursu euro ogłoszonego przez NBP w dniu poprzedzającym dzień aukcji.
Więcej informacji
„Uwielbiam malować dziewczyny i pewnie dlatego feminizm to częsty klucz do interpretacji moich prac. Faktycznie wydaje się pasować do niektórych z nich, jednak ja sama nigdy nie odważyłabym się nazwać swojej sztuki feministyczną. Nie mam programu ani misji. Zachowując krytyczną postawę, staram się patrzeć na świat tak, by dostrzegać jego wrażliwe miejsca. Nie wstydzę się klasycznie pojmowanego ‘piękna’, figuratywności i realizmu w malarstwie, choć niektórzy mawiają, że nie jest to w zgodzie z obecną modą. Śmieję się, gdy ktoś mówi mi, co i jak powinnam malować. Nie boję się też okaleczyć, zniszczyć lub zeszpecić swojej pracy. Piękno kryje się w różnorodności, a ja potrafię zachwycać się ludźmi niezależnie od ich płci i wieku. Z trudem przychodzi mi odpowiadanie na częste pytania, o czym są moje obrazy. To, co chcę powiedzieć, wyrażam w obrazie. Malarstwo to osobny język, a ten bywa nieprzekładalny na słowa. Łatwo można popełnić błąd w tłumaczeniu”. AGATA KUS (ŹRÓDŁO: HTTPS://PRACOWNIEDOWGLADU.PL/PRACOWNIA-AGATY-KUS/ )