Spragnieni Piękna. Aukcja charytatywna (wyniki)
12 lutego 2018 godz. 21:00

Cena wylicytowana: 20 000 zł

Cena wylicytowana: 20 000 zł

akryl/płótno, 81 x 60 cm
na odwrociu: 'AGATA / BOGACKA / 2018 / "WAZON" / "VASE"'
ID: 57353
Na zaproszenie do udziału w aukcji Agata Bogacka odpowiedziała w sposób najbardziej dla siebie charakterystyczny; namalowała obraz na płótnie. "Portret" wazonu "OKO Teresa", namalowany w skali 1:1, wpisuje się w aktualne poszukiwania twórcze artystki: od pewnego czasu głównym tematem jej prac jest gradientowo kładziony kolor i uproszczone, zgeometryzowane formy. Z tego powodu wazon projektu Konopackiej okazał się idealnym modelem. Co ciekawe, na obrazie Bogackiej porcelanowy przedmiot zyskuje niespodziewanie cechy antropomorficzne; zaczyna mianowicie przypominać rosyjskich chłopów portretowanych przed ponad 100 laty przez Kazimierza Malewicza.