Skarby Muzeum Narodowego w Warszawie. Aukcja Adopcji

Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem aukcyjnym:
Zobacz PDF
Zobacz PDF

Agata Szkup +48 22 163 67 01, +48 692 138 853, a.szkup@desa.pl

Lista obiektów wylicytowanych na aukcji (24)

Tamara Łempicka
Lassitude/Znużenie, 1927 r.
olej/deska, 47 x 27 cm
Cena wylicytowana: 4 500 zł
Władysław Ślewiński
Sierota z Poronina, 1906 r.
olej/płótno, 77 x 50 cm
Cena wylicytowana: 2 200 zł
Jan Matekjo
Stańczyk, 1862 r.
olej/płótno, 88 × 120 cm
Cena wylicytowana: 17 000 zł
Insygnia koronacyjne króla  Augusta III Drezno, 1733 r. wyk.: Johann Heinrich Köhler i płaszcz koronacyjny króla Augusta III Przed 1734 r., Drezno ? (adopcja)
srebro złocone, imitacje diamentów i innych kamieni szlachetnych/ aksamit, gronostaje, nić metalowa; szycie ręczne, haft, aplikacja, korona: 24,3 x 24,5 x 24cm, berło: 65,5 x 4,5 x 4,5 cm, jabłko: 13,5 x 13,5 cm/ 320; 250  cm (obwód dołu)
Cena wylicytowana: 3 800 zł
Henryk Siemiradzki
Dirce Chrześcijańska, 1897 r.
olej/płótno, 263 x 530 cm
Cena wylicytowana: 9 500 zł
Jacek Malczewski
Śmierć, 1902 r.
olej/płótno, 98 x 75 cm
Cena wylicytowana: 4 200 zł
Józef Chełmoński
Kuropatwy, 1891 r.
olej/płótno, 123 × 199 cm
Cena wylicytowana: 5 000 zł
Olga Boznańska
W oranżerii, 1890 r.
olej/płótno, 235 x 180 cm
Cena wylicytowana: 5 000 zł
Władysław Podkowiński
Dzieci w ogrodzie, 1891 r.
olej/płótno, 47 x 62 cm
Cena wylicytowana: 3 500 zł
Eugeniusz Zak
Tancerz (Pajac), 1921 r.
olej/płótno, 113 x 86 cm
Cena wylicytowana: 3 800 zł
Leon Wyczółkowski
Rybacy (Połów raków), 1891 r.
olej/płótno, 113 x 146 cm
Cena wylicytowana: 3 800 zł
Maksymilian Gierymski
Patrol powstańczy, 1873 r.
olej/płótno, 60 × 108 cm
Cena wylicytowana: 2 400 zł
Aleksander Gierymski
Piaskarze, 1887 r.
olej/płótno, 50 × 66 cm
Cena wylicytowana: 2 400 zł
Piotr Michałkowski
Defilada przed Napoleonem, ok. 1837 r.
olej/płótno, 68,5 x 94,5 cm
Cena wylicytowana: 3 200 zł
Władysław Ślewiński
Anemony, ok. 1905 r.
olej/płótno, 59,5 x 46,5 cm
Cena wylicytowana: 2 000 zł
Feliks Pęczarski
Szulerzy przy świecy, 1845 r.
olej/płótno, 75,5 x 62 cm
Cena wylicytowana: 2 200 zł
Stanisław Witkiewicz
Ranny powstaniec, 1881 r.
olej/płótno, 59,5 x 122,5 cm
Cena wylicytowana: 4 500 zł
Cecco del Caravaggio
Męczeństwo św. Sebastiana, 1610-20 r.
olej/płótno, 124 x 162,5 cm
Cena wylicytowana: 4 000 zł
Wojciech Weiss
Manifest, 1950 r.
olej/płótno, 190 x 136 cm
Cena wylicytowana: 2 400 zł
Zbigniew Pronaszko
Autoportret na tle sadu, około 1910-12 r.
olej/płótno naklejone na tekturę, 54,5 x 66,5 cm
Cena wylicytowana: 5 000 zł