GRAND HOTEL | SOPOT. Aukcja kolekcji (wyniki)
6 lipca 2019 godz. 19:00

Zestaw talerzy i szklanek ORBIS, lata 60.te XX w.
Wałbrzych, Polska, Edmund Ruszczyński Jan Kwinta
Cena wylicytowana: 1 000 zł

Cena wylicytowana: 1 000 zł

1. Talerze Orbis według projektu Edmunda Ruszczyńskiego oraz Jana Kwinty, Zakłady Porcelany Stołowej "Krzysztof" w Wałbrzychu, 24,5 x 24,5 cm:
- Talerz Orbis ze złoconym rantem, porcelana, na spodzie znak wytwórni:'WAWEL | MADE IN | POLAND | 2'
- Talerz Orbis z błękitnym rantem, porcelana, na spodzie znak wytwórni: 'WAWEL | MADE IN | POLAND | 2'
2. Zestaw 6 szklaneczek Orbis, Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej, 9,8 x 5,6 cm. Szkło prasowane, barwione w masie na kolor mleka. Prosta forma tuby, delikatnie rozchylająca się ku górze.
ID: 71009