Aukcja z kolekcji Dario i Stefanii Piga (wyniki)
11 września 2014 godz. 19:00

Cena wylicytowana: 12 000 zł

Cena wylicytowana: 12 000 zł

akryl/płótno, 75 x 93 cm
Studia odbył na Wydziale Architektury Politechniki
Warszawskiej. Zadebiutował jako malarz i krytyk („Za i Przeciw”) w 1957 r.
Publikował m.in. w „Przeglądzie Artystycznym”, „Więzi”, „Współczesności” i
„Miesięczniku Literackim”. Równocześnie rozwijał własną twórczość malarską. Za
swojego mistrza uważał przede wszystkim Artura Nachta-Samborskiego. Z czasem
wypracował własną, nieulegającą modom stylistykę. Zarówno w akwarelach jak i w
pracach olejnych powoływał do życia tajemniczy świat wizyjnych struktur,
imaginacyjnych pejzaży czy refleksów archaicznej roślinności. W 1993 r. odbyła
się jego wystawa pośmiertna w CSW w Warszawie.

estymacja: 16 000 - 20 000