Aukcja z kolekcji Dario i Stefanii Piga (wyniki)
11 września 2014 godz. 19:00

Cena wylicytowana: 26 000 zł

Cena wylicytowana: 26 000 zł

akryl/płótno, 87 x 170 cm
LITERATURA:
Jerzy Stajuda, katalog wystawy [teksty Waldemar
Baraniewski, Jarosław Mikołajewski, Stefania Piga, Jerzy Stajuda, Agnieszka
Szewczyk], Instituto Polacco di Roma, 26.X - 23.XI.2006, s. 36 (il.)

WYSTAWIANY:
Jerzy Stajuda, Instituto Polacco di Roma, 26.X -
23.XI.2006, Rzym

Studia odbył na Wydziale Architektury Politechniki
Warszawskiej. Zadebiutował jako malarz i krytyk („Za i Przeciw”) w 1957 r.
Publikował m.in. w „Przeglądzie Artystycznym”, „Więzi”, „Współczesności” i
„Miesięczniku Literackim”. Równocześnie rozwijał własną twórczość malarską. Za
swojego mistrza uważał przede wszystkim Artura Nachta-Samborskiego. Z czasem
wypracował własną, nieulegającą modom stylistykę. Zarówno w akwarelach jak i w
pracach olejnych powoływał do życia tajemniczy świat wizyjnych struktur,
imaginacyjnych pejzaży czy refleksów archaicznej roślinności. W 1993 r. odbyła
się jego wystawa pośmiertna w CSW w Warszawie.

estymacja: 16 000 - 20 000