Aukcja Sztuki Dawnej (wyniki)
22 października 2015 godz. 19:00

Olga Boznańska (1865 Kraków - 1940 Paryż)
Portret mężczyzny - Stanisław Burtan, około po 1920 r.
* Cena wylicytowana: 150 000 zł

olej/tektura, 90 x 69 cm
sygnowany l.g.: 'Olga Boznańska'
ID: 35618
  • POCHODZENIE:
  • kolekcja Wojciecha Fibaka
  • WYSTAWIANY:
  • Malarstwo polskie w kolekcji Ewy i Wojciecha Fibaków, Muzeum Narodowe w Warszawie, Warszawa 23.05.-9.08. 1992
  • Malarstwo polskie w kolekcji Ewy i Wojciecha Fibaków, Muzeum Narodowe w Poznaniu, Poznań 22.08-25.10. 1992
  • Malarstwo polskie w kolekcji Ewy i Wojciecha Fibaków, Muzeum Narodowe w Krakowie, Kraków 1992 r.
  • Polski Paryż. Od Michałowskiego do Lebensteina, malarstwo polskie w kolekcji Wojciecha Fibaka, Muzeum Historyczne,
  • Stary Ratusz, Wrocław 30.10-31.12.1998
  • Polski Paryż. Od Michałowskiego do Lebensteina, malarstwo polskie w kolekcji Wojciecha Fibaka, Muzeum Historyczne
  • Miasta Łodzi, Łódź 1999
  • Polski Paryż. École de Paris. Kolekcja Wojciecha Fibaka, Muzeum Narodowe w Szczecinie, Szczecin 12. 1999-03. 2000 r.
  • Miasta Krakowa, Kraków [1998 – 2000]
  • Polski Paryż. Od Michałowskiego do Lebensteina, malarstwo polskie w kolekcji Wojciecha Fibaka, Państwowa Galeria
  • Sztuki w Sopocie, Sopot [1998 – 2000]
  • Sztuki ”Zamek” w Poznaniu, Poznań [1998 – 2000]
  • Sztuki w Olsztynie, Olsztyn [1998 – 2000]
  • LITERATURA:
  • Polski Paryż. École de Paris. Kolekcja Wojciecha Fibaka, katalog wystawy, [red.] M. Poszumska, D. Jaworska, Muzeum
  • Narodowe w Szczecinie, Szczecin 2000, s. 52
  • Malarstwo polskie w kolekcji Ewy i Wojciecha Fibaków, Warszawa 1992, s. 273