Aukcja Sztuki Dawnej (wyniki)
5 grudnia 2013 godz. 19:00

Cena wylicytowana: 7 000 zł

Cena wylicytowana: 7 000 zł

olej/płótno, 30,5 x 40,5 cm
sygnowany p.d.: 'Wł. Chmieliński'

ODWROCIE:
odręczny napis

Studiował w Miejskiej Szkole Sztuk Zdobniczych i Malarstwa w Warszawie w
latach 1926 - 1931. Malował pejzaże i sceny rodzajowe w technice
olejnej i akwareli. Wykonał m.in. cykl akwarel przedstawiających zabytki
polskiej architektury (1935-1938) oraz olejne pejzaże z zabytkową
architekturą (1958-1962).

Estymacja 5 000 - 7 000