Aukcja Sztuki Dawnej (wyniki)
5 grudnia 2013 godz. 19:00

Cena wylicytowana: 4 500 zł

Cena wylicytowana: 4 500 zł

olej/płótno, 72,5 x 56 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Cyan 46'

Zdzisław Cyankiewicz (Cyan) – studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 1935 roku został wykładowcą rysunku w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 1937 roku, zaniepokojony sytuacją polityczną wyjechał do Paryża, gdzie nawiązał kontakty ze środowiskiem Ecole de Paris. W czasie II wojny światowej jako żołnierz armii francuskiej dostał się do obozu jenieckiego. W latach 1950-tych odniósł pierwsze sukcesy na wystawach paryskich i dokonał ostatniej zmiany stylowej w swej twórczości. Tworzył wówczas obrazy – rzeźby, kolaże, ceramikę oraz malarstwo ścienne z wykorzystaniem programowania elektronicznego. Brał udział w wystawach: Galerie Charpentier, wystawa retrospektywna (1961), Grand Palais (1975 r.), Salon d'Automne (1976 r.), Bilan de l'Art Contemporain (1979 r.)

Estymacja 5 000 - 7 000