Aukcja Prac na Papierze (wyniki)
20 lutego 2014 godz. 19:00

Cena wylicytowana: 6 000 zł

Cena wylicytowana: 6 000 zł

akwarela/papier, 32,5 x 41 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany l.d.: 'R. Malczewski'

Warsztatu malarskiego uczył go ojciec - Jacek.
Studiował filozofię, architekturę i agronomię w Wiedniu w latach I wojny
światowej. Od 1917 r. do 1939 r. mieszkał w Zakopanem (wspomnienia z tego
okresu opisał w książce "Pępek świata"). Był członkiem Towarzystwa
Sztuka Podhalańska, a od 1929 r. Stowarzyszenia "Rytm". Stworzył
własny styl odrealnionych, rozległych pejzaży. Malował najchętniej techniką
akwareli, która pozwala na szybkie notowanie pomysłów malarskich. Losy wojenne
rzuciły go do Ameryki, a w 1942 r. mieszkał na stałe w Montrealu. Odbył wiele
podróży po kontynencie amerykańskim. Malował pejzaże, zwłaszcza ulubione motywy
górskie.

Estymacja: 8 000 - 12 000