Aukcja Prac na Papierze (wyniki)
16 grudnia 2010 godz. 19:00

Edward Dwurnik (1943 Radzymin - 2018 Warszawa)
Warszawa - Rotunda, Ściana Wschodnia, 2004 r.
Cena wylicytowana: 3 800 zł
153

Cena wylicytowana: 3 800 zł

akwarela, tempera/papier, 46 x 55 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany p. d.: 'E.DWURNIK | 2004' oraz opisany na odwrocieStudiował na wydziale malarstwa ASP w Warszawie, dyplom zdobył w pracowni prof. Eugeniusza Eibischa w 1970. Od 1966 tworzy swój najliczniejszy cykl jakim są “Podróże Autostopem”. W latach 80. malarstwo Dwurnika stało się ekspresyjne i dramatyczne. W latach 90. tworzył kontynuację “Podróży Autostopem” czyli “Błękitne miasta”, “Diagonalne”, “Błękitne” i “Wyliczanka”. Obecnie zajmuje się również sztuką abstrakcyjną. W 1981 otrzymał nagrodę im. Cypriana Kamila Norwida, w 1983 Nagrodę Kulturalną Solidarności oraz nagrodę Coutts&Co International Private Banking w Zurychu. Brał udział w Documenta 7 w Kassel w 1982, Nouvelle Biennale de Paris w 1985.