Aukcja Nowej Sztuki (wyniki)
23 kwietnia 2015 godz. 19:00

Izabela Chamczyk (ur. 1980)
"Związek", 2014 r.
* Cena wylicytowana: 5 000 zł
Izabela Chamczyk (ur. 1980)
"Związek", 2014 r.

* Cena wylicytowana: 5 000 zł

akryl, olej, farba ftalowa/płótno, 70 x 100 cm
sygnowany,
opisany i datowany na odwrociu: 'ZWIĄZEK | I. Chamczyk | 2014'

Ukończyła
malarstwo na Akademii Sztuki Pięknych we Wrocławiu.
Malarka-performerka-buntowniczka. Tworzy sztukę procesualną. Pracuje w wielu
mediach redefiniując ich granice, angażując przy tym silne, nieraz skrajne
emocje.  Jednym z takich projektów była
zrealizowana przez artystkę w 2013 roku „Wojna dwunastomiesięczna”. Akcja
podejmowała zagadnienia miejsca artysty na rynku sztuki i w środowisku
instytucji kultury, poszukiwania przestrzeni i uznania dla własnej twórczości
oraz bezkompromisowej konfrontacji z odbiorcą. Izabela Chamczyk jest dwukrotną
stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i finalistką
prestiżowych konkursów takich jak: 10 konkurs im. E. Gepperta we Wrocławiu, 6
Triennale Młodych w Orońsku czy konkurs Fundacji Vordemberge - Gildewart w
MOCAK’u. Ma za sobą wiele wystaw indywidualnych oraz działań zbiorowych np.: w
Galerii SCC w Isfahanie (Iran), Galerii Entropia we Wrocławiu, GSW w Opolu, BWA
w Zielonej Górze, CSW w Toruniu, Festiwalu w Sokołowsku, ERARTA w Sankt
Petersburgu (Rosja). Jej prace znajdują się w wielu kolekcjach w kraju i za
granicą.

estymacja: 7
000 - 9 000