Aukcja Nowej Sztuki (wyniki)
23 kwietnia 2015 godz. 19:00

* Cena wylicytowana: 5 500 zł

* Cena wylicytowana: 5 500 zł

akryl/płótno, 40 x 80 cm
sygnowany i
datowany na odwrociu: 'LAURA PAWELA | 2003'

WYSTAWIANY:
- „Reality_LP’’, wystawa indywidualna, Galeria ‘’Okna’’, CSW Zamek Ujazdowski,
Warszawa, 7 maja - 6 czerwca 2004

Zasadniczą
formą artystycznej ekspresji w obrazach Laury Paweli jest posługiwanie się
oschłym językiem cyfrowego środowiska ingerującego w naszą codzienną
rzeczywistość. W swoich pracach odnosi się do estetyki nowych technologii,
tworzy ikonografię współczesnego świata poprzez wykorzystanie kodów graficznych
zaczerpniętych z programów komputerowych czy wyświetlaczy telefonów
komórkowych. Zazwyczaj osiąga w ten sposób podwójny efekt - z jednej strony
żartu, z drugiej - dokonuje krytyki współczesnego, uwikłanego w wirtualną
rzeczywistość społeczeństwa, w którym metafizyczny przekaz zostaje sprowadzony
do banalnego sloganu. W latach 1997-2000 odbyła studia w Instytucie Sztuki
Uniwersytetu Opolskiego, które ukończyła dyplomem licencjackim. Od 1999 r.
studiowała rzeźbę w ASP we Wrocławiu. Dyplom w pracowni prof. Leona Podsiadłego
obroniła w 2004 r. Od 2006 r. prowadzi na tej uczelni Pracownię Gościnną im.
Eugeniusza Gepperta. Tworzy obrazy, instalacje, filmy video, gry, obiekty.

estymacja: 10
000 - 15 000