Aukcja Nowej Sztuki (wyniki)
23 kwietnia 2015 godz. 19:00

Aleksandra Urban (ur. 1978 r.)
"Pokój 202", 2008 r.
Cena wylicytowana: 5 000 zł
"Pokój 202", 2008 r.

Cena wylicytowana: 5 000 zł

olej/płótno, 100 x 120 cm
sygnowany,
datowany i opisany na odwrociu: 'Alex Urban 2008 | ''pokój 202'' '

WYSTAWIANY:
- "Aleksandra Urban i Małgorzata Skrzetuska. Double Check", Galeria
Leto, Warszawa 14 marca -7 kwietnia 2008

Studiowała
malarstwo na Wydziale Malarstwa i Rzeźby na ASP we Wrocławiu. W 1998 r. i w
2003 r. stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Swoją twórczość
wielokrotnie prezentowała na wystawach w kraju i za granicą, między innymi we
Frankfurcie nad Menem, Rostoku, Wrocławiu, Warszawie i Krakowie. Jest obdarzona
nieposkromioną wyobraźnią, która pozwala zapełniać płótna sytuacjami z
pogranicza jawy i snu.

estymacja: 5
000 - 8 000