Aukcja Nowej Sztuki (wyniki)
23 kwietnia 2015 godz. 19:00

* Cena wylicytowana: 3 000 zł

* Cena wylicytowana: 3 000 zł

tempera/deska, 70 x 100 cm
sygnowany i
datowany l.g.: 'Huculak 14’ na odwrociu naklejka z Państwowej Galerii Sztuki w
Sopocie

WYSTAWIANY:
-''Detale i Przestrzenie'', wystawa indywidualna, Państwowa Galeria Sztuki,
Sopot, 30 stycznia - 1 marca 2015

LITERATURA:
-''Detale i Przestrzenie'', katalog wystawy, Sopot 2015, s. 112-113 (il.)

Studiował na
wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, a swój dyplom uzyskał w pracowniach prof.
Stanisława Kortyki i prof. Wojciecha Kaniowskiego w 2002 r. Artysta używa
ograniczonej palety barw koncentrując się na zestawieniach zgaszonych i
wytłumionych, podkreślających ascetyzm przedstawień. Ukazuje wzajemne relacje
między przedmiotem a przestrzenią, w której ten przedmiot się znajduje. Maluje
nie tylko martwe natury. Lubi też pejzaże, zwłaszcza miejskie. Emanuje z nich
leniwa i senna atmosfera dziwności bliska nadrealistom.

estymacja: 5
000 - 7 000