Aukcja Nowej Sztuki (wyniki)
23 kwietnia 2015 godz. 19:00

Cena wylicytowana: 35 000 zł

Cena wylicytowana: 35 000 zł

akryl/płótno, 145 x 145 cm
sygnowany
p.d.: ‘T. MUSIAŁ’ oraz napis l.d.: 'ORZEŁ'
sygnowany,
datowany i opisany na odwrociu: ‘ORZEŁ BIAŁY (WHIPPING) | TOMASZ MUSIAŁ 2005 |
AKRYL’ oraz nalepka wystawowa z Galerii Olimpus.

Do pracy
dołączona jest płyta DVD z zapisem powstawania obrazu w autorskiej technice
biczowania płótna skórzanym rzemieniem.

WYSTAWIANY:
- „Orzeł Biały / Orzeł czerwony”, wystawa indywidualna, Galeria Olimpus, Łódź,
4 grudnia 2014 - 15 stycznia 2015
- „Performance intymny”, wystawa indywidualna, Centrum Promocji Młodych Willa
Generała, Częstochowa, wrzesień 2012
- „Tożsamość”, wystawa zbiorowa, BWA, Tarnów, 2011
- "Architektura PTCL", wystawa indywidualna, Galeria Konduktorownia,
Częstochowa, 2010
- „Strong man & Strange man”, wystawa indywidualna, Miejska Galeria Sztuki
13 muz, Szczecin, 23 października – 2 grudnia 2010
- „Polska – Poland”, wystawa zbiorowa, Bałucki Ośrodek Kultury Rondo, Łódź,
2008
- „Na granicy akademii”, wystawa zbiorowa, Galeria El, Elbląg, 2008
- „Triennale Sztuki Najnowszej”, wystawa zbiorowa, Galeria Konduktorownia,
Częstochowa, 2008
- „Malarstwo”, wystawa indywidualna, BWA Sieradz, 2005
- „Oblicza Solidarnosci. Solid Art.”, wystawa zbiorowa,
- European Parliament, Altiero Spinelli Building; Université Libre de
Bruxelles, Le Grand Hall, Bruksela (Belgia) Museu d’Història de Catalunya,
Barcelona (Hiszpania) 2005

LITERATURA:
- Orzeł
Biały / Orzeł czerwony, katalog wystawy, Galeria Olimpus, Łódź 2014

W latach 1994-95
studiował w WSP na Wydziale Wychowania Artystycznego w Częstochowie, w latach 1995-2000
na Wydziale Edukacji Wizualnej w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego
w Łodzi. Dyplom z wyróżnieniem otrzymał w Pracowni Malarstwa prof. Ryszarda
Hungera w 2000 roku. Obecnie pracuje jako asystent w Pracowni Malarstwa i
Rysunku na Wydziale Wzornictwa i Architektury Wnętrz w łódzkiej ASP, w 2010 r.
otrzymał stopień doktora.

estymacja: 4 000 - 6 000