Aukcja Nowej Sztuki (wyniki)
23 kwietnia 2015 godz. 19:00

Aneta Grzeszykowska (ur. 1974, Warszawa)
"Kate's Portfolio", ed. 4/7, 2003 r.
Cena wylicytowana: 11 000 zł

Cena wylicytowana: 11 000 zł

fotografia barwna, c-print na dibondzie, 100 x 100 cm
sygnowana,
opisana i datowana na odwrociu: ‘KATE’S PORTFOLIO | 2003 | ed. 4/7 |
Grzeszykowska’

Praca
„Kate’s Portfolio” prezentuje osobisty, intymny przekrój przez garderobę młodej
kobiety. Na fotografii przedstawionych zostało dokładnie 91 zestawów – od
strojów codziennych, przez ubrania zimowe, po bieliznę. Grzeszykowska połączyła
dwa tematy charakterystyczne dla jej twórczości – cielesność oraz
powtarzalność. Rozmaite warianty, w których ukazuje się Kate, przetrząsając
swoją szafę, są zapisem różnorodności kobiecej natury i żmudnych zmagań z
codziennym rytuałem.

Grzeszykowska
studiowała na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej w latach
1993-1994. W latach 1994-1999 kontynuowała studia na Wydziale Grafiki ASP w
Warszawie. Od 1999 r. współpracuje z Janem Smagą. W tym samym roku została
laureatką konkursu "Images of Europe" organizowanego przez Fundację
Kultury Europejskiej w Amsterdamie (z Janem Smagą). W 2003 r. artyści otrzymali
stypendium Ministra Kultury. Od 2005 r. realizuje własne projekty. W głównym
polu zainteresowania  artystki leżą
tożsamość i wizerunek człowieka, dotyka egzystencjalno-ontologicznych kwestii.
Prace wystawiała m.in. w CSW Zamek Ujazdowski, Zachęcie Narodowej Galerii
Sztuki, Galerii Raster, Rental Gallery (Los Angeles) czy Fons Welters Gallery
(Amsterdam).

estymacja: 15
000 - 20 000